Aktualności
Konkurs historyczny pod hasłem:" Wyboista droga do niepodległości"
09.11.2018.
W dniu 08-11-2018 roku sześcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Barbary Mańskiej Borowskiej wzięło udział w konkursie historycznym, który został zorganizowany przez nauczycieli historii z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.

Konkurs pod hasłem:" Wyboista droga do niepodległości" wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Naszą szkołę reprezentowali w konkursie uczniowie z klasy 3bTInf.:

              - Michał Łuczak
              - Aleksander Kruczkowski
              - Bartosz Mazur
              - Marta Otolska

oraz uczniowie z klasy 3cTInf.:

             - Jakub Kirsz
             - Grzegorz Stark.

Oprócz udziału w części konkursowej, podczas której uczniowie naszej szkoły wykazali się wysokim poziomem wiedzy merytorycznej, reprezentanci naszej szkoły mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów I LO, którego głównym przesłaniem, było ukazanie burzliwej drogi Polaków do Niepodległości.

 
Konkurs recytatorski
09.11.2018.

W dniu 7 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły z klasy 2Tan: Agata Jarzembska, Kamila Szymanek i Michał Depczyński, uczestniczyli w konkursie recytatorskim „OPOWIEDZ NAM O NIEPODLEGŁEJ” zorganizowanym przez Bibliotekę Oświatową Klubu Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Za recytację fragmentów prozy nasi uczniowie zdobyli:
II miejsce – Kamila Szymanek
III miejsce – Agata Jarzembska.
Michał Depczyński otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy nagrodzonym!

 
Uczniowie z ZST najlepszymi odkrywcami asteroid w kraju!
06.11.2018.


Uczniowie z Międzyszkolnego Koła Astronomicznego prowadzonego przez pana Grzegorza Rycyka (ZST - Planetarium) odkryli aż trzydzieści jeden asteroid osiągając NAJLEPSZY WYNIK W KRAJU.

Poszukiwania asteroid odbywają się w ramach narodowych kampanii IASC (International Astronomical Search Collaboration) na całym świecie.
Koordynatorem kampanii w naszym kraju jest prof. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.

Nigdy do tej pory nie udało się odkryć aż tylu obiektów w ramach poprzednich kampanii All-Poland IASC.

Po przeprowadzeniu dalszych obserwacji, w przyszłości będzie istniała możliwość nadania nazw własnych części odkrytych asteroid.

Wszelkie pytania dotyczące szczegółów odkryć można kierować do pana Grzegorza Rycyka na adres e-mail:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Image
Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków Obcych
28.10.2018.
W piątek 26 października w ramach popularyzacji nauki języków obcych w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Młodzież obejrzała prezentację o krajach europejskich, poznała korzyści wynikające z nauki języków, a także zademonstrowała własne talenty w części artystycznej programu.
Czytaj całość
 
Sebastian Kubacki ponownie Mistrzem Polski!
28.10.2018.

Sebastian Kubacki z 1bTI ponownie zdobył złoty medal, tym razem w Pruszkowie na Mistrzostwach Polski
w kolarstwie torowym elity oraz juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich.

Gratulujemy!


Image

 
Sebastian Kubacki z 1bTI Mistrzem Polski
18.10.2018.

Nasz uczeń - Sebastian Kubacki z 1bTI został Mistrzem Polski w Kolarstwie Torowym Juniorów Młodszych!

Tydzień wcześniej zdobył też brązowy medal w Mistrzostwach Polski dwójek i drużyn w kolarstwie. Dystans 30000 metrów pokonał ze średnią prędkością ok. 45km/h.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Czytaj całość
 
Listopad w Planetarium
18.10.2018.

- 7.11  godz. 18:15  - "Słońce, nasza najbliższa gwiazda " - zajęcia dla dzieci z wczesniejszymi zapisami mailowymi ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ). Prowadzący: Grzegorz Rycyk. Wstęp wolny.

- 14.11  godz. 18:00 - Obserwacje astronomiczne wizualne oraz fotograficzne. W przypadku złej pogody omówienie aktualnego nieba pod kopułą planetarium. Prowadzący: Sebastian Soberski. Wstęp wolny.

- 21.11  godz. 18:15  - "Poznajemy Układ Słoneczny" - zajęcia dla dzieci z wczesniejszymi zapisami mailowymi ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ). Prowadzący: Grzegorz Rycyk. Wstęp wolny.

- 29.11  godz. 18:00 - Obserwacje astronomiczne wizualne oraz fotograficzne. W przypadku złej pogody omówienie aktualnego nieba pod kopułą planetarium. Prowadzący: Sebastian Soberski. Wstęp wolny.

- Zajęcia Międzyszkolngo Koła Astronomicznego (darmowe zajęcia):
    - poniedziałki, godz.15:10 - uczniowie szkół średnich,

- Rezerwacja seansów:
http://www.planetarium.grudziadz.pl/rezerwacja


 
Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych biegach przełajowych
15.10.2018.
Dnia 11.10.2018 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły po wyrównanej i trudnej walce zajęli I miejsce i awansowali do finałów wojewódzkich, które odbędą się 19 października w Bydgoszczy.

W skład drużyny wchodzą:

Sosnowski Szymon
Kirsz Jakub
Maliszewski Mateusz
Gryglewski Karol
Orzechowski Marcin
Smulski Dominik
Szymański Paweł
Wojciechowski Bartosz
Dziewicki Mikołaj
Szyplewski Jędrzej
Reetz Bartosz
Kwiatkowski Dawid
Łukowski Jakub
Michalski Tomasz.GRATULUJEMY sukcesów sportowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opiekun: Piotr Balcerzak
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 386