Aktualności
Informacja od Wydziału Edukacji UM
03.04.2019.

Szanowni Państwo

Rodzice dzieci uczęszczających do grudziądzkich szkół

W związku z planowaną ogólnopolską akcją strajkową i liczbą nauczycieli deklarujących swój udział w tej akcji protestacyjnej jest wielce prawdopodobne, że wszystkie placówki oświatowe (przedszkola i szkoły) w naszym mieście nie będą w stanie prowadzić swoich zajęć, a tym samym zapewnić należytej opieki dzieciom i młodzieży.

Dlatego Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o zrozumienie tej wyjątkowo trudnej sytuacji. Stąd, w poczuciu odpowiedzialności i w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych,  apel do Rodziców, aby w czasie trwania strajku, w miarę swoich możliwości, nie wysyłać dzieci do przedszkoli i szkół.

Masowy charakter strajku odbiera miastu możliwość skutecznego zorganizowania zastępstw nauczycieli biorących udział w tej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

 
XIX Rajd Pieszy
06.04.2019.
6 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Rajdzie Pieszym „Wiosna w przyrodzie” zorganizowanym przez SKKT-PTTK nr 71 przy Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu.

Dominika Muller i Agnieszka Żywiecka z klasy II Tan zajęły I miejsce w konkursie wiedzy.Czytaj całość
 
XIV Marsze na Orientację "BIELOWSZCZAK 2019"
30.03.2019.
30 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Marszach na Orientację "BIELOWSZCZAK 2019"-  zawodach na orientację poświęconych pamięci nadleśniczego Nadleśnictwa Przewodnika Witolda Bielowskiego organizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi w Warlubiu.


Czytaj całość
 
Drużynowe Mistrzostwa Miasta w Biegach Przełajowych
05.04.2019.
Dnia 02.04.2019 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta w Biegach Przełajowych.
Szkołę reprezentowali:
Natalia Żuk z klasy II b TM
Aleksandra Majka z klasy I TAM

Jakub Kirsz z klasy III c Tinf.
Bartosz Reetz z klasy I TAM
Jędrzej Szyplewski z klasy I TAM
Tomasz Michalski z klasy II a TM
Mateusz Maliszewski z klasy III TM

Rywalizację na szczeblu miejskim wygrał Jakub Kirsz, 
II miejsce
 
zajął Bartosz Retz,
III miejsce
zajął Tomasz Michalski.

Tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbył się w dniu dzisiejszym tj.05.04. 2019 we Włocławku.

W finale wojewódzkim reprezentanci naszej szkoły zajęli drużynowo IV miejsce, a indywidualnie Jakub Kirsz był VII, a Bartosz Reetz X.


 

 
Planetarium - program na kwiecień 2019
02.04.2019.

9.04, godz.19:00
-seans w planetarium: "Odległe światy" (53 min.), omówienie aktualnego nieba.
Wstep wolny.
Prowadzący: Sebastian Soberski

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Ziemi
28.03.2019.

Informujemy, że w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole organizowany jest konkurs na plakat związany z tą tematyką.
Hasło kampanii tegorocznych obchodów to OCHRONA ZAGROŻONYCH GATUNKÓW.
Plakaty wykonane dowolną techniką w formacie minimum A3 prosimy składać do pani Kamińskiej (sala 32) lub pani Dąbrowskiej (sala 47) w terminie do 15 kwietnia 2019.

Image
 
XVIII Rajd Pieszy "Szlakiem Mikołaja Kopernika" i XX Rajd Pieszy "Powitanie Wiosny"
23.03.2019.
23 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Rajdzie Pieszym "Szlakiem Mikołaja Kopernika" i XX Rajdzie Pieszym "Powitanie Wiosny". Organizatorem było SKKT "PIECHUR" przy SP 15 Oddział PTTK Grudziądz oraz Urząd Miejski w Grudziądzu.

Aleksandra Majka i Natalia Malinowska z klasy I TAM zajęły II miejsce w konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku.Czytaj całość
 
STOP MOWIE NIENAWIŚCI
22.03.2019.
W dniu 22.03.2019r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w marszu STOP MOWIE NIENAWIŚCI zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Grudziądza.

Celem marszu było ciągłe wdrażanie w życie niepodważalnego faktu, że każdemu człowiekowi należy się szacunek bez względu na rasę, kolor skóry, wyznanie, płeć, orientację seksualną, poglądy polityczne i pochodzenie społeczne.

W marszu wzięły udział delegacje ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Grudziądzu. Każda ze szkół przygotowała transparent  i postulaty które zostały wygłoszone podczas spotkania na Rynku Głównym przez młodzież.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 428