Aktualności
"Żywe lekcje historii- burzliwy wiek XIX i początek wieku XX"
18.11.2018.
 "16-11-2018 na 7 godzinie lekcyjnej w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spektaklu interaktywnym: "Żywe lekcje historii- burzliwy wiek XIX i początek wieku XX"; spektakl został przygotowany i zaprezentowany przez Fundację Krzysztofa Góreckiego z Malborka, który między innymi przygotowuje coroczną rekonstrukcję: " Bitwy pod Grunwaldem".

W ramach spektaklu uczniowie ruszyli w podróż historyczną, począwszy od insurekcji kościuszkowskiej poprzez Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe aż do powstania Niepodległej II Rzeczypospolitej; narrator spektaklu- Krzysztof Górecki nie tylko interesująco opowiadał o zagmatwanej historii Polaków, ale również unaoczniał uczniom specyfikę minionych czasów, obrazując swoją narrację kostiumami i bronią z poszczególnych epok.

Dodatkowym atutem spektaklu była możliwość wcielenia się uczniów naszej szkoły w poszczególne historyczne postaci, które występowały w inscenizacji, np. Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonapartego, Józefa Wybickiego; pojawił się również grenadier z Księstwa Warszawskiego, żołnierz walczący podczas wojny polsko-rosyjskiej w Powstaniu Listopadowym oraz szlachecki syn walczący w Powstaniu Styczniowym, a to wszystko działo się na scenie naszej szkolnej auli."
Czytaj całość
 
Otrzęsiny 2018 / 2019
17.11.2018.
W czwartek 15.11.18 roku odbyły się „Otrzęsiny” klas pierwszych. 
Czytaj całość
 
Zmiany w bibliotece szkolnej
16.11.2018.

Biblioteka szkolna rozwija się dla nas!
Obecnie zmieniono system biblioteczny, który umożliwia przeglądanie katalogu książek i ich rezerwację online. Zachęcamy do przejrzenia katalogu i korzystania z systemu (i oczywiście czytania książek).
Zapraszamy na stronę BIBLIOTEKI
Logowanie do katalogu odbywa się za pomocą loginu oraz hasła do e-dziennika.
 
Grzegorz Stark finalistą konkursu Hack Heroes
14.11.2018.
Grzegorz Stark z 3cTI finalistą w konkursie programistycznym Hack Heroes!
Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie końcowych wyników.
Trzymamy kciuki!

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes to jedyny tego typu konkurs w obszarze programowania skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To trzecia edycja wydarzenia, które na stałe już zagościła wśród inicjatyw, organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Więcej informacji na hackheroes.pl


 
Obchody miejskie 100 - lecia Odzyskania Niepodległości prze Polskę
12.11.2018.
11 listopada 2018 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach miejskich 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na zaproszenie Prezydenta Grudziądza: Roberta Malinowskiego.

O godz. 11.15 pod opieką nauczyciela historii: Barbary Mańskiej- Borowskiej uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w ceremoniale złożenia kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, wysłuchując wcześniej okolicznościowych przemówień oraz odśpiewując wraz z pozostałymi uczestnikami tej ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy, hymnu państwowego. Podczas miejskich uroczystości nasza szkoła była również reprezentowana przez Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Technicznych.

Po uroczystym ceremoniale na Rynku, uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z pozostałych propozycji zaplanowanych na ten dzień, jak zwiedzanie Cytadeli lub Fortu Wielka Księża Góra. Na godz. 18.00 Muzeum zaprosiło wszystkich zainteresowanych do wysłuchania koncertu:" W cieniu wierzby", w ramach którego można było wysłuchać utworów: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Stanisława Niewiadomskiego, Kazimierza Sikorskiego, Apolinarego Szelutko, Mieczysława Karłowicza i Henryka Opieńskiego w wykonaniu Aleksandry Rykowskiej ( mezzosopran) i Oleny Skork ( fortepian)."
 
XXIX Rajd Pieszy "Odzyskanie Niepodległości - 1918"
10.11.2018.
10 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX Rajdzie Pieszym "Odzyskanie Niepodległości - 1918" organizowanym przez SKKT- PTTK "Sznurówki" przy Szkole Podstawowej nr 12, Wojskowe Koło PTTK "OSeSeK".
Czytaj całość
 
Zawody sportowe "Sprawny jak żołnierz"
09.11.2018.
9 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły w ramach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli w zawodach sportowych „Sprawny jak żołnierz”.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli drużynowo II miejsce

Adam ŁEPAK zajął indywidualnie III miejsceCzytaj całość
 
Ogólnopolska akcja:"Rekord dla Niepodległej"
09.11.2018.
W dniu 09-11-2018 roku cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji:" Rekord dla Niepodległej"; punktualnie o godz. 11.11 uczniowie ZST odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

Akcja pt.:"Rekord dla Niepodległej" zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN w ramach obchodów 100-lecia polskiej niepodległości."
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 386