Aktualności
"Pomagam, bo mogę"
17.12.2019.

Dnia 17 grudnia klasa 1TAn zakończyła akcję charytatywną pt. "Pomagam, bo mogę".
Zebrane artykuły szkolne, gry edukacyjne i maskotki zostały przekazane dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Elżbietanek na ul. Mikołaja z Ryńska w Grudziądzu, a artykuły spożywcze i chemiczne trafiły do starszej osoby p. Jadwigi.
Serdecznie dziękujemy klasie 1TAn a w szczególności uczennicom Martynie Lonser, Aleksandrze Urtnowskiej i Izabeli Serockiej za zaangażowanie i poświęcony czas.

Image
 
Uczniowie ZST we Włoszech
13.12.2019.
W dniach 1-7 grudnia 2019r uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyli w spotkaniu ze szkołą partnerską Istituto Di IstruzioneSuperiore „Racchetti- da Vinci” w Crema we Włoszech w ramach realizacji projektu PO WER pt.: „Ochrona środowiska – wyzwanie współczesnej Europy.”
W trakcie pobytu odbyło się pięć jednodniowych bloków tematycznych poświęconych poszczególnym obszarom związanym z ochroną środowiska.
Uczniowie z Polski oraz uczniowie z Włoch uczestniczący w spotkaniu przedstawili problemy związane z zanieczyszczeniami powietrza, wody, problemami odpadów oraz sposobami wytwarzania energii z wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Wszystkie zajęcia i prezentacje były wykonane w języku angielskim, który był oficjalnym językiem komunikacji.

Czytaj całość
 
Energa-Operator SA nieustannie wspomaga naszą szkołę
13.12.2019.

12 grudnia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Zastępcę Dyrektora Generalnego Oddziału Toruńskiego Energa-Operator SA p. Jacka Kowalskiego oraz p. Justynę Gerc z Wydziału Zarządzania Personelem firmy.
Goście zainteresowani byli wyposażeniem pracowni elektrycznych, w tym pracownią znacząco doposażoną z funduszy firmy Energa-Operator SA. Doboru i zakupu sponsorowanego doposażenia oraz reorganizacji pracowni dokonał nasz nauczyciel p. Artur Kalbarczyk przy dużym zaangażowaniu uczniów.
Energa-Operator SA systematycznie wspiera szkołę od 2013 r. poprzez m.in. doposażanie pracowni, fundowanie nagród rzeczowych oraz regularne fundowanie stypendiów dla pięciu najlepszych uczniów szkoły w zawodzie technik elektryk.Czytaj całość
 
Sukces wokalny uczennicy ZST!
13.12.2019.

11 grudnia 2019 roku w grudziądzkim Centrum Kultury Teatr odbył się konkurs „Śpiewajmy i grajmy Mu…” pod honorowym patronatem Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. 
Wykonawcy zmierzyli się po raz pierwszy w Grudziądzu w konkursie ogólnomiejskim z kolędami, pastorałkami oraz piosenkami bożonarodzeniowymi.
Konkurs miał na celu pobudzenie młodych grudziądzan do aktywności artystycznej oraz dał możliwość rozwoju talentów i prezentacji na przepięknej, profesjonalnej scenie wyremontowanego teatru.

Wśród blisko setki uczestników swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Natalia Erdmańska – uczennica klasy 4TAM, która zajęła II miejsce w kategorii szkół średnich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj całość
 
Konkursy informatyczne
10.12.2019.Możemy śmiało się pochwalić naszymi sukcesami…


Braliśmy udział w "Bobrze Informatycznym", "Pixchallenge 2019" i "Olimpiadzie Informatycznej".


W XIV Konkursie Bóbr Informatyczny, oczekujemy jeszcze na oficjalne wyniki, ale w naszej szkole zdecydowane I miejsce zajmuje Łukasz Skabowski z 3aTI, II miejsce Jakub Kirsz z 4cTI, III miejsce Paweł Rocławski z 2aTI.

W międzynarodowym konkursie Pixchallenge do finału zakwalifikował się Dawid Kraiński z 1aTI.

A w megatrudnej Olimpiadzie Informatycznej do II etapu dostał się Łukasz Skabowski z 3aTI.

Serdeczne gratulacje! Jesteście Wielcy! :) 
XXVII Rajdzie Pieszym "Zakończenie sezonu 2019"
07.12.2019.
Dnia 7 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Rajdzie Pieszym "Zakończenie sezonu 2019"

Zespół Szkół Technicznych zajął I miejsce, otrzymując wyróżnienie w postaci DYPLOMU i PUCHARU
Komisji Turystyki Pieszej 2019 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Grudziądzu.Czytaj całość
 
VII edycja ogólnopolskiej akcji "Maraton pisania listów"
06.12.2019.
" Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, przystępuje do VII edycji ogólnopolskiej akcji : " "Maraton pisania listów". Organizatorem akcji jest organizacja pozarządowa: Amnesty International. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy na temat praw człowieka i ich przestrzegania na świecie.
Poniżej publikujemy sylwetki osób, w obronie których będziemy pisali listy począwszy od 09-12-2019, czyli od poniedziałku. Szczegóły na temat akcji zostaną przekazane na zajęciach lekcyjnych przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie: p. Barbarę Mańską-Borowską i p. Arletę Karwowską.
Finał powyższej akcji będzie miał miejsce w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w dniu 13-12-2019."
 
Czytaj całość
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów
05.12.2019.

W dniu 3 grudnia w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.  Z naszej szkoły stypendium otrzymał Jakub Kirsz z klasy IV c TI.

Stypendia te przeznaczone są dla uczniów szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.
Uzyskuje je uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Wnioski sporządza samorząd uczniowski szkoły i przedstawia radzie pedagogicznej, która zatwierdza jednego kandydata.
Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.
Stypendium przyznaje Prezes Rady Ministrów.
Wysokość stypendium wynosi 300 zł. miesięcznie i wypaca je wojewoda w dwóch ratach: do dnia 30 listopada i do dnia 30 kwietnia.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 492