Aktualności
Zawody sportowe "Sprawny jak żołnierz"
09.11.2018.
9 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły w ramach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli w zawodach sportowych „Sprawny jak żołnierz”.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli drużynowo II miejsce

Adam ŁEPAK zajął indywidualnie III miejsceCzytaj całość
 
Ogólnopolska akcja:"Rekord dla Niepodległej"
09.11.2018.
W dniu 09-11-2018 roku cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji:" Rekord dla Niepodległej"; punktualnie o godz. 11.11 uczniowie ZST odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

Akcja pt.:"Rekord dla Niepodległej" zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN w ramach obchodów 100-lecia polskiej niepodległości."
Czytaj całość
 
Konkurs historyczny pod hasłem:" Wyboista droga do niepodległości"
09.11.2018.
W dniu 08-11-2018 roku sześcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Barbary Mańskiej Borowskiej wzięło udział w konkursie historycznym, który został zorganizowany przez nauczycieli historii z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.

Konkurs pod hasłem:" Wyboista droga do niepodległości" wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Naszą szkołę reprezentowali w konkursie uczniowie z klasy 3bTInf.:

              - Michał Łuczak
              - Aleksander Kruczkowski
              - Bartosz Mazur
              - Marta Otolska

oraz uczniowie z klasy 3cTInf.:

             - Jakub Kirsz
             - Grzegorz Stark.

Oprócz udziału w części konkursowej, podczas której uczniowie naszej szkoły wykazali się wysokim poziomem wiedzy merytorycznej, reprezentanci naszej szkoły mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów I LO, którego głównym przesłaniem, było ukazanie burzliwej drogi Polaków do Niepodległości.

 
Konkurs recytatorski
09.11.2018.

W dniu 7 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły z klasy 2Tan: Agata Jarzembska, Kamila Szymanek i Michał Depczyński, uczestniczyli w konkursie recytatorskim „OPOWIEDZ NAM O NIEPODLEGŁEJ” zorganizowanym przez Bibliotekę Oświatową Klubu Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Za recytację fragmentów prozy nasi uczniowie zdobyli:
II miejsce – Kamila Szymanek
III miejsce – Agata Jarzembska.
Michał Depczyński otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy nagrodzonym!

 
Uczniowie z ZST najlepszymi odkrywcami asteroid w kraju!
06.11.2018.


Uczniowie z Międzyszkolnego Koła Astronomicznego prowadzonego przez pana Grzegorza Rycyka (ZST - Planetarium) odkryli aż trzydzieści jeden asteroid osiągając NAJLEPSZY WYNIK W KRAJU.

Poszukiwania asteroid odbywają się w ramach narodowych kampanii IASC (International Astronomical Search Collaboration) na całym świecie.
Koordynatorem kampanii w naszym kraju jest prof. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.

Nigdy do tej pory nie udało się odkryć aż tylu obiektów w ramach poprzednich kampanii All-Poland IASC.

Po przeprowadzeniu dalszych obserwacji, w przyszłości będzie istniała możliwość nadania nazw własnych części odkrytych asteroid.

Wszelkie pytania dotyczące szczegółów odkryć można kierować do pana Grzegorza Rycyka na adres e-mail:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Image
Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków Obcych
28.10.2018.
W piątek 26 października w ramach popularyzacji nauki języków obcych w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Młodzież obejrzała prezentację o krajach europejskich, poznała korzyści wynikające z nauki języków, a także zademonstrowała własne talenty w części artystycznej programu.
Czytaj całość
 
Sebastian Kubacki ponownie Mistrzem Polski!
28.10.2018.

Sebastian Kubacki z 1bTI ponownie zdobył złoty medal, tym razem w Pruszkowie na Mistrzostwach Polski
w kolarstwie torowym elity oraz juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich.

Gratulujemy!


Image

 
Sebastian Kubacki z 1bTI Mistrzem Polski
18.10.2018.

Nasz uczeń - Sebastian Kubacki z 1bTI został Mistrzem Polski w Kolarstwie Torowym Juniorów Młodszych!

Tydzień wcześniej zdobył też brązowy medal w Mistrzostwach Polski dwójek i drużyn w kolarstwie. Dystans 30000 metrów pokonał ze średnią prędkością ok. 45km/h.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 428