Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23.06.2017.
W dniu 23.06.2017 r. zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne i rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. Cała społeczność uczniowska wraz z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją szkoły spotkała się na wspólnej uroczystości w auli Zespołu Szkół Technicznych o godzinie 9.00 przygotowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Danuty Maciąg. Czytaj całość
 
Konkurs Ekologiczny
19.06.2017.

W dniu 14 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego "Chrońmy środowisko 2016/2017".
Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych a uczennica klasy I TAM Kasia Świstowska zajęła pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej.
Nagrody za aktywny udział w konkursie otrzymali również: Laura Dmitrowska z klasy II TAo oraz Jacek Plesiak z klasy I TM
nauczyciel prowadzący konkurs: Ewa Kamińska

Czytaj całość
 
Wycieczka do Pragi
13.06.2017.

Witaj Przygodo!
W tym roku w ramach naszej wędrówki po Europie wyruszyliśmy do czeskiej Pragi.
Początek naszej wyprawy to 07-06-2017 - w tym dniu dotarliśmy do Wrocławia, gdzie wraz z przewodnikiem - Panem Jackiem zwiedzaliśmy w szybkim tempie to piękne miasto. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela, budynek Uniwersytetu Wrocławskiego, rynek z gotycko-renesansowym ratuszem oraz niewątpliwą atrakcję Wrocławia, czyli szlak wrocławskich krasnali.
Po zwiedzeniu Wrocławia wyruszyliśmy do naszej bazy noclegowej, czyli do pensjonatu "Horyzont" w Szklarskie Porębie, do którego dojazd dla kierowcy naszego autobusu - Pana Karola stanowił niezłe wyzwanie.
Drugi dzień to wędrówka po atrakcjach Szklarskiej Poręby, czyli wodospad Szklarka i Kamieńczyk, a po południu zwiedzaliśmy fabrykę i muzeum samochodów Skoda Auto w Mlada Boleslaw z oprowadzającą nas przewodniczką Czaszką, która jednak do nas mówiła po angielsku, czyli była to również dla nas żywa lekcja języka angielskiego.
No i wreszcie nadszedł piątek, który w całości był poświęcony czeskiej Pradze - Hradczany, Katedra św. Wita, most Karola, Rynek Starego Miasta z zegarem Orloj, Plac Wacława i zachwycające Ogrody Wallensteina. Zmęczeni, ale jednocześnie zachwyceni pięknem czeskiej stolicy, wracaliśmy późnym wieczorem do naszej bazy noclegowej, ale jeżeli ktoś myśli, że zmęczeni zrezygnowaliśmy z "zielonej nocy", to jest w błędzie. Były śpiewy, tańce, nawet "taniec łabędzi" w wykonaniu męskich tancerzy.
W ostatnim dniu naszej wyprawy pojechaliśmy do Kamiennej Góry, gdzie zwiedzaliśmy podziemny kompleks ARDO, czyli ściśle tajne laboratorium Hitlera, w którym produkowano m. in. części do samolotów. W rolę naszego przewodnika wcielił się członek grupy rekonstrukcyjnej-ubrany w mundur niemieckiego żołnierza, który próbował nas sterroryzować, ale z miernym skutkiem, bo my posiadaliśmy swoją tajną broń, czyli p. B. Mańską-Borowską, która na niego zadziałała tak, że stracił swój rezon.
W sobotę wieczorem wróciliśmy do domu przy dźwiękach muzyki disco polo i oglądanym na żywo meczem Polska-Rumunia. Tak to się nasza wyprawa skończyła po czterech dniach. Było SUPER. Mamy już pomysł na naszą kolejną wyprawę - kierunek Lwów, przyszedł czas na wschód Europy. Organizatorem naszej wycieczki była toruńska Agencja ELSO, no i jak zawsze mega profesjonalna - Pani Anna Iwanowska, która pełniła funkcję pilota.
Kierownikiem wycieczki był Pan Marcin Jabłoński, a opiekunami Sławomir Thom i Barbara Mańska-Borowska.

Czytaj całość
 
Zwrot książek do biblioteki
12.06.2017.

Przypominamy o obowiązku zwrotu książek do biblioteki szkolnej do 20 czerwca.

 
Spotkanie z rodzicami na temat bezpieczeństwa cyfrowego
09.06.2017.

W dniu 13 czerwca 2017r. o godzinie 16.00 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu odbędzie się spotkanie na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.

 
Piknik pod Wieżą Klimek: "Niebo Kopernika z muzyką dawną w tle" oraz Finał Festiwalu
09.06.2017.

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Grudziądzu
zaprasza na pokazy astronomiczne, muzyczne i świetlne!

W najbliższą sobotę 10 czerwca pod Wieżą Klimek zapraszamy na piknik astronomiczno-muzyczny.

Image

Czytaj całość
 
Ogólnopolska akcja czytania "Jak nie czytam jak czytam"
01.06.2017.
1 czerwca 2017r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytania „Jak nie czytam jak czytam”. Podobnie jak przed rokiem, uczestniczyliśmy w  ustanawianiu rekordu masowego czytania książek. Głównym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa i udowodnienie, że współczesna młodzież lubi czytać książki. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”.Czytaj całość
 
Dzień Sportu 2017
01.06.2017.
1 czerwca 2017 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Sportu.
 Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach:

• Bieg sztafetowy

• Minipiłka siatkowa 2-osobowa

• Piłka nożna 4-osobowa

• Przeciąganie liny.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 507