Aktualności
Grudziądzka Jesień Poezji - XXVI Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
30.09.2021.

Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Wiktor Bancerz z klasy 4aTI zajął III miejsce w  "Turnieju Jednego Wiersza". Konkurs ten był częścią trzydniowych warsztatów zorganizowanych w ramach Grudziądzkiej Jesieni Poezji - XXVI Ogólnopolskie Warsztaty Poezji.

Obszerny materiał z wydarzenia zostanie wyemitowany w programie Qltura w TVSM
Link do strony Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu:


SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 
Rekrutacja do projektu "Wyszkolimy Zawodowców"
29.09.2021.

Przeprowadzamy rekrutację do pierwszego etapu (2021/22) projektu "Wyszkolimy Zawodowców", w skład projektu wchodzą następujące aktywności dla uczniów:

1. szkolenie Nowoczesne metody lutowania, diagnozowania i napraw pakietów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych 
działających w przestrzeni kosmicznej (IPC),
2. szkolenie Diagnozowanie i usuwanie usterek urządzeń peryferyjnych zawierających komponenty Ball Grid Array, w tym również w aplikacjach SPACE (BGA),
3. szkolenie Ochrona przed elektrycznością statyczną w elektronice z uwzględnieniem obsługiwanych aplikacji SPACE(ESD),
4. zajęcia przygotowujące do egzaminu SEP wraz z egzaminem,
5. warsztaty z doradcą zawodowym w ramach tworzenia Punktu Informacji i Kariery,
6. staż zawodowy w zakładach pracy w wakacje.

Regulamin rekrutacji znajduje się w zakładce „RPO 2021-2023 - Wyszkolimy Zawodowców”

Wnioski i zgłoszenia do projektu dostępne u p. Marcina Jabłońskiego w 
sali 48.

 
To był piękny czas...
29.09.2021.

W poniedziałek 27.09.2021 wróciliśmy z tygodniowej wycieczki szkolnej do Słowenii i Chorwacji zorganizowanej przez Biuro Podróży IVANTI. Uczniowie trzecich i czwartych klas ZST pod opieką czterech nauczycieli mieli okazję odwiedzić niewielki skrawek Słowenii - jaskinię krasową Postojna - oraz Chorwację (w zasadzie "w pigułce") od półwyspu Istria, poprzez Wybrzeże Dalmatyńskie, aż do Dubrownika, mijając 17-kilometrowy odcinek Bośni i Hercegowiny.
Podczas podróży towarzyszyły nam niezwykłe wrażenia, tym bardziej,że z każdą chwilą robiło się coraz piękniej i coraz cieplej... (w Dubrowniku było 27 stopni , a w tym czasie Polsce było ich zaledwie 14, do tego wiało i padało).
Do pełni szczęścia nie brakowało niczego - morskie kąpiele po zachodzie słońca, szaleństwa w Fun Parku i różnego rodzaju gry (nie tylko planszowe) zapamiętamy na długo... Nawet Gortat się nawinął. :)
Jednak nie tylko walory poznawcze wycieczki i podziwianie cudownych krajobrazów były dla nas istotne. Niezwykle cenne okazały się okoliczności - trwa przecież pandemia, którą wszyscy jesteśmy już zmęczeni... Nasza wyprawa stała się więc antidotum na tę sytuację i pokazała, że relacje międzyludzkie są niezwykle ważne i żadna izolacja nie jest w stanie ich zniszczyć. Owszem, zmieniliśmy się i dojrzeliśmy, ale w mądry sposób, bo stać nas było nawet na taką troskę i poświęcenie, jaką udowodnił jeden z naszych kolegów - Stasiu M. Nauka zdalna też "nie poszła w las", kiedy nawiązywaliśmy kontakty z obcokrajowcami (i to nie tylko przy kupnie kawałka pizzy czy lodów) lub musieliśmy wykorzystać nasze umiejętności techniczne, aby wszyscy mieli dostęp do internetu czy telewizji.
Efektem naszych zainteresowań nowinkami technicznymi są także liczne filmiki i niemal doskonałe zdjęcia robione na pamiątkę. Popatrzcie sami, gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy...

Czytaj całość
 
Planetarium / Retransmisja wykładu "Łazik marsjański POSSIBILITY"
29.09.2021.
Serdecznie zapraszamy na retransmisję wykładu pt. "Łazik marsjański POSSIBILITY".
Projekt został zaprezentowany podczas tegorocznego European Rover Challenge.
Konstruktorami łazika są laureaci XLVII OMSA - uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Gościem programu będzie Rafał Grabiański.

DATA: 30 września (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie retransmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Bezpośredni link do retransmisji YouTube: https://youtu.be/jSjz-l6NoWc
Uwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.


Czytaj całość
 
ALL STAR
28.09.2021.
Drużyna ALL STAR 21 ⭐ 

Uczeń naszej szkoły Szymon Trzaskowski MKS Delfin Grudziądz 03,  bierze udział w konkursie na najlepszego prawoskrzydłowego zawodów w piłkę ręczną. Głosy można oddać za pomocą fanpage na Facebooku „PGNiG Summer Superliga”. Głosy oddajemy za pomocą reakcji do jutra tj. 29.09 do godz. 14:00! Liczą się tylko głosy z kont prywatnych! Zapraszamy do oddawania głosów. 


 
Spotkanie z rodzicami
24.09.2021.
 
Rekrutacja do projektu unijnego
17.09.2021.


Przeprowadzamy rekrutację uzupełniającą projektu "Podnoszenie umiejętności poprzez organizację dodatkowych zajęć i współpracę z pracodawcami oraz doposażenie pracowni przedmiotowych szkół zawodowych w Grudziądzu" na kursy:

1) Kurs eksploatacji urządzeń instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1kV,
2) Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D,
3) Szkolenie z obsługi programów graficznych typu Corel i Photoshop,
4) Programowanie robotów,
5) Chromatografia cieczowa HPLC - specjalistyczny kurs laboratoryjny,
6) Kurs podstawowy spawania metodą-MAG,
7) Programowanie i obsługa tokarki sterowanej numerycznie DIN-ISO (G-code),
8) CISCO CCNA-2 Podstawy Routingu i Switching, oraz
9) Staże zawodowe w przedsiębiorstwach na lato 2022.

Wnioski i zgłoszenia na kursy i staże dostępne u p. Sławomira Thoma, w sali 50.

 
PRYMUS POMORZA I KUJAW
16.09.2021.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".


Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

- otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;

- uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,

- uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,

- uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.


Nabór zakończony zostanie 30 września 2021 r.


Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw.


Wypełnione wnioski wraz z dokumentami można składać w sekretariacie Zespołu Szkół Technicznych do dnia 23 września 2021r.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 65 - 72 z 738