Aktualności
Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych
30.09.2020.
Dnia 28.09.2020 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Reprezentacja szkoły w składzie:
Tomasz Michalski, 
Bartosz Reetz, 
Jakub Łukowski, 
Mateusz Adamczyk, 
Mariusz Sobótka, 
Szymon Trzaskowski, 
Miłosz Gawarkiewicz, 
Seweryn Górny 

Zajęła I miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w 15.10.2020 w Bydgoszczy. Gratulujemy i trzymamy kciuki za start podczas finałów.


Opiekunem lekkoatletów jest Piotr Balcerzak.

 
Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
29.09.2020.

W dniach 25-27.09 uczniowie naszej szkoły - Sandra Stanulewicz i Michał Depczyński z klasy 4TAn wraz z bibliotekarzem p. Sylwią Grodkowską uczestniczyli w XXV Ogólnopolskich Warsztatach Poetyckich w ramach Grudziądzkiej Jesieni Poezji organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Grudziądzu oraz poetę i prozaika Stanisława Raginiaka. Gościem specjalnym jubileuszowej edycji był Romuald Mieczkowski – litewski poeta, dziennikarz, publicysta narodowości polskiej, działacz społeczności polskiej na Litwie, współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika literackiego „Znad Wilii”.


Miło nam poinformować, iż laureatami tegorocznej edycji, po niedzielnym "Turnieju Jednego Wiersza" zostały osoby z Zespołu Szkół Technicznych:

- Michał Depczyński - II miejsce

- bibliotekarz p. Sylwia Grodkowska - III miejsce


SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

  Image

 fot.Biblioteka Miejska w Grudziądzu 


https://pomorska.pl/trwa-grudziadzka-jesien-poezji-oraz-warsztaty-poetyckie-organizowane-przez-stanislawa-raginiaka-pisarza-z-grudziadza/ar/c13-15200410

 

https://www.facebook.com/284698318244136/posts/3307021259345145/

 

Obszerna relacja z wydarzenia wyemitowana będzie w "Magazynie Qltura" TVSM


 
Zebranie z rodzicami
18.09.2020.

Przydział sal na spotkanie z rodzicami

w dniu 23 września 2020r. o godz. 1600


Wszystkich rodziców zapraszamy najpierw na spotkanie do auli szkolnej

a później do wyznaczonych sal.


Klasa

Wychowawca

Sala

4aTM

Iwona Nykaza

40

4bTM

Katarzyna Markiewicz

41

4a Tinf

Małgorzata Domowicz

34

4b Tinf

Mariola Drozdowska

57

4 TAn

Katarzyna Dąbrowska

47

4 TEe

Joanna Zelmańska

39

 


 
"Polacy w kosmosie - 150 lat badań przestrzeni kosmicznej"
11.09.2020.

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomiiserdecznie zaprasza na wykład online
pt. "Polacy w kosmosie - 150 lat badań przestrzeni kosmicznej".

Wykład wygłosi Przemysław Rudź z Polskiej Agencji Kosmicznej. Będzie to inauguracja Ogólnopolskiej Konferencji SOPiZ (Sekcja Obserwacji Pozycji i Zakryć) Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. 

DATA: 12 września 2020 (sobota), godz. 11:00
Linki do transmisji:

Informacja od organizatora konferencji Wojciecha Burzyńskiego - koordynatora SOPiZ PTMA:

"Po raz trzydziesty na swojej dorocznej konferencji spotkają się obserwatorzy zjawisk zakryciowych w Polsce. Tym razem nie będzie to spotkanie stacjonarne a konferencja online przy pomocy platformy Zoom. Konferencja zorganizowana jest przez Sekcję Obserwacji Pozycji i Zakryć Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, która tą tematyką zajmuje się od 1979 roku. Tradycyjnie będzie mowa o nowinkach technicznych, sprzęcie potrzebnym do rejestracji zjawiska, metodyce obserwacji i późniejszej obróbce danych zjawisk zakryciowych, w głównej mierze zakryć gwiazd przez asteroidy pasa głównego i obiekty transneptunowe TNO. Konferencja, podobnie jak jej europejski odpowiednik European Symposium on Occultation Projects (ESOP), jest wzorowym przykładem współpracy astronomów zawodowych z amatorami, a otrzymane wyniki są cenne i realnie wykorzystywane, czego przykładem mogą być późniejsze przeloty sond kosmicznych obok obserwowanych obiektów a nawet lądowania próbników na tych konkretnych asteroidach. " [Wojciech Burzyński]
Kontakt do organizatora konferencji: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zapraszamy!

Serdecznie pozdrawiam,
Sebastian Soberski


Image
 
Komunikaty
11.09.2020.

Termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej ("stary"i "nowy" egzamin) mija 15 września 2020.


Harmonogram praktyk zawodowych

na rok szkolny 2020/21

 

TERMIN

KLASY (T 4-letnie)

19.10. - 13.11.20 r.

3A TI, 3 TM

16.11. - 11.12.20 r.

3B TI, 3 TAM

18.01. - 12.02.21 r.

3C TI, 2 TM

1.03. - 26.03.21 r.

2A TI, 3 TEe, 2 TAn

12.04. - 7.05.21 r.

2B TI, 2 TEe

 

 
Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza 2020/2021
11.09.2020.

Projekt „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” realizowany jest przez Departament właściwy ds. edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Stypendia przeznaczone są dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Wnioski należy składać w wersji papierowej (wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o wymagane podpisy) w terminie do 30.09.2020 r.

 

O stypendium na dany rok szkolny może ubiegać się uczeń, który spełni łącznie następujące warunki:

1) uczęszcza do publicznej bądź niepublicznej szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe znajdującej się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego;

2) uzyskał promocję do klasy programowo wyższej, w której będzie kontynuować naukę przez co najmniej 2 semestry szkolne;

3) jest uczniem co najmniej klasy II szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe, od roku szkolnego 2020/2021 o stypendium mogą ubiegać się również uczniowie I klasy szkoły Branżowej II stopnia;

4) uzyskał w ostatnim, zakończonym roku szkolnym średnią ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych (z wyłączeniem praktyk zawodowych) na poziomie nie niższym niż:

a) w przypadku uczniów szkół branżowych: 4,00;
b) w przypadku uczniów technikum, którzy w poprzednim roku nauki zostali laureatami bądź finalistami konkursów, turniejów lub olimpiad wymienionych w § 4 regulaminu: 4,00;
c) w przypadku pozostałych uczniów technikum: 5,33;

5) uzyskał w ostatnim, zakończonym roku szkolnym co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

 

Stypendium otrzymują uczniowie, którzy spełnią ww. warunki oraz uzyskają odpowiednio wysoką liczbę punktów rankingowych, która umożliwi przyznanie stypendium z uwagi na zagwarantowane w projekcie stypendialnym środki finansowe, zgodnie zasadami określającymi prawo pierwszeństwa do stypendium określonymi w § 4 Regulaminu.

 

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej uwzględniającej sumę punktów uzyskanych z kryteriów opisanych w § 4 Regulaminu oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę.

Więcej informacji na stronie: https://zawodowyprymus.kujawsko-pomorskie.pl/ 
Komunikat
09.09.2020.

Informujemy o naborze do V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Do Rady mogą kandydować uczniowie, którzy ukończyli 13 lat, a także absolwenci szkół, którzy do 11 września br. nie ukończyli 21. roku życia.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące naboru znajdą Państwo na stronie
https://www.gov.pl/web/edukacja/rada-dzieci-i-mlodziezy-nabor

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września br.

Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie wybranych projektów dokumentów opracowywanych w MEN oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

Uczestnictwo w pracach Rady to dla młodych ludzi niepowtarzalne doświadczenie, które z powodzeniem mogą wykorzystywać w swojej dalszej edukacji lub pracy zawodowej.

Opiekun SU
Danuta Maciąg

 
Akcja NARODOWE CZYTANIE
08.09.2020.

Dnia 4 września 2020 r. w naszej szkole odbyła się akcja Narodowe Czytanie.
To już dziewiąta odsłona akcji, której tegoroczną lekturą była "Balladyna" Juliusza Słowackiego.
Akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku; została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
W związku z obecną sytuacją, wydarzenie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
Chętni uczniowie z klasy 4 TAN (Kamila Szymanek, Maja Kruczkowska, Agata Jarzembska) - czytali fragmenty dzieła przez szkolny radiowęzeł.

"Balladyna" Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach - Balladynie i Alinie - stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 65 - 72 z 626