Aktualności
Planetarium / Transmisja wykładu "Wizualne obserwacje gwiazd zmiennych..."
26.10.2021.

Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt. "Wizualne obserwacje gwiazd zmiennych - zostań obserwatorem AAVSO w jeden dzień".
Prelekcję wygłosi Andrzej Armiński (PTMA Szczecin).

DATA: 28 października (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Bezpośredni link do transmisji YouTube: https://youtu.be/pUCz-MgUyuU
Uwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.

Zapraszamy!

Czytaj całość
 
CYFROWA GMINA - WSPARCIE DZIECI Z RODZIN PEGEEROWSKICH W ROZWOJU CYFROWYM "GRANTY PPGR"
25.10.2021.

 

 

CYFROWA GMINA – WSPARCIE DZIECI Z RODZIN PEGEEROWSKICH
W ROZWOJU CYFROWYM

„GRANTY PPGR”

Celem Programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

 

W związku z rozpoczęciem nowego programu Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, Prezydent Grudziądza, zaprasza uprawnione rodziny - rodziców uczniów i pełnoletnich uczniów szkół średnich zamieszkałych na terenie gminy-miasto Grudziądza, do złożenia deklaracji uczestnictwa w programie.

 

O wsparcie mogą starać się rodziny, których:

- dziecko/ uczeń pełnoletni zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;

- dziecko/ uczeń pełnoletni jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej) osoby, która to pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej (tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/ opiekun prawny);

- dziecko/ uczeń pełnoletni nie otrzymał na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

 


Czytaj całość
 
Okręgowe Mistrzostwa "Święto Latawca"
24.10.2021.
W dniu 23.10.2021 r. w Lisich Kątach odbyły się Okręgowe Mistrzostwa "Święto Latawca", w których uczennica klasy 2TEO, Marta Aniszewska, zajęła III miejsce.

Czytaj całość
 
Finały wojewódzkie w "Sztafetowych biegach przełajowych"
22.10.2021.
Dnia 19 października w Bydgoszczy, odbyły się finały wojewódzkie w "Sztafetowych biegach przełajowych". Drużyna w składzie: Bartosz Reetz, Jakub Binerowski, Bruno Nalaskowski, Sebastian Zabielski, Mariusz Sobótka, Szymon Trzaskowski, Łukasz Janicki, Paweł Rocławski, zajęła III miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż to już kolejny, trzeci rok z rzędu reprezentacja naszej szkoły zajmuje tak wysoką lokatę. Gratulujemy.
Opiekunem zespołu jest Piotr Balcerzak.

Czytaj całość
 
PTMA / Premiera serii filmów dla dzieci pt."Mała Urania"
14.10.2021.

Serdecznie zapraszamy na PREMIERĘ pierwszego odcinka serii fimów dla dzieci pt."Mała Urania".
Premiera odbędzie się:

- na antenie TVP3 Bydgoszcz:
  daty emisji: 15.10.2021 (piątek), godz.20:10 oraz 16.10.2021 (sobota), godz.10:15

- w Internecie na stronie youtube.com/Planetarium2000
  data premiery: 21.10.2021 (czwartek), godz.18:00

Bezpośredni link do premiery internetowej:
https://youtu.be/E_MW4LW-X_s

Opis:
"Mała Urania" to seria filmów edukacyjny dla dzieci. Przygody tytułowej Uranii wprowadzą młodego widza w pasjonujący świat astronomii. Śledząc przygody głównej bohaterki będzie można odwiedzić bliższe oraz dalsze zakątki Wszechświata. Urania przemierza kosmos w rakiecie. Załogę oprócz Uranii stanowią: Drona - latająca zwiadowczyni, Łajzik - marsjański łazik oraz Robi - sztuczna inteligencja, komputer pokładowy. Każdy odcinek to inna kosmiczną historia. Filmy będą zawierały element edukacyjny w postaci krótkiego felietonu wyjaśniającego młodym widzom tajniki astronomii.

Czytaj całość
 
Szkolny Turniej League of Legends
12.10.2021.

Chcesz pokazać, że nie masz sobie równych? Czy chcesz udowodnić, że twój jungler nie zmissuje żadnego smite'a?
Czy chcesz pochwalić się swoim unikatowym skinem do Yasuo? 
Czy może po prostu chcesz wygrać turniej w lola i zgarnąć atrakcyjne nagrody? 
Nieważne, po prostu zapiszcie się do turnieju i pokażcie co potraficie! 

Kwalifikacje odbędą się 13 oraz 14 listopada. Jedyne wymagania to umiejętność dołączenia do meczu, 1 postać w grze, konto na serwerze EUNE i 5 graczy w drużynie.
Nie martwcie się o wasze konta, w trosce o bezpieczeństwo waszych kont bezpośrednio przed turniejem sprawdzimy czy komputery nie posiadają keyloggerów i innych wirusów. 
Obowiązuje wpisowe 40 zł za drużynę (8 zł od osoby), dla zwycięzcy turnieju przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody. 

Rejestracja:
Regulamin:

 
Mistrzostwa Miasta w Biegach Przełajowych
06.10.2021.
Dnia 28 września na Stadionie Centralnym odbyły się mistrzostwa szkół w "Sztafetowych biegach przełajowych".

Drużyna w składzie: Mariusz Sobótka, Szymon Trzaskowski, Mikołaj Kuczwalski, Jakub Binerowski, Paweł Dombrowski, Łukasz Janicki, Sebastian Zabielski, Paweł Rocławski, zajęła I miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

Opiekunem zespołu jest Piotr Balcerzak.