Aktualności
ZST srebrną szkołą
09.01.2020.

Technikum w ZST im. J.J. Śniadeckich w Grudziądzu po raz kolejny jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”.W najnowszym rankingu Perspektyw nasza szkoła zajęła 16. miejsce w województwie
i 2. w Grudziądzu wśród techników.

W rankingu ogólnopolskim zajęliśmy 238. miejsce
i uzyskaliśmy tytuł "Srebrnej Szkoły".

W Rankingu 2020 przeanalizowano wyniki 1728 techników.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi:
- sukcesy w olimpiadach 20%
- matura – przedmioty obowiązkowe 20%
- matura – przedmioty dodatkowe 30%
- wyniki egzaminów zawodowych 30%

W rankingu maturalnym uplasowaliśmy się na wysokim 67. miejscu w Polsce, najwyższym wśród grudziądzkich techników.

Pliki do pobrania:
- ranking techników 2020
- ranking egzaminów maturalnych 2020


 
Koncert charytatywny
13.01.2020.


 
 
Styczeń w Planetarium
07.01.2020.
12 stycznia - 28.Finał WOŚP w Planetarium:

- godz.13:00 - seans 1: "Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach" ,
Opis:
Seans opowiada o najbardziej charakterystycznych konstelacjach zarówno zimowego, jak i letniego nieba. Wyjaśnia skąd bierze się pozorny, dobowy ruch gwiazd na niebie, roczny ruch Słońca na tle gwiazd oraz wiele innych podstawowych informacji o niebie gwiaździstym.
Wstęp:
- 5pln (lub więcej)/osoba do puszki WOŚP.

- godz.14:00 - seans 2: "Odległe światy",
Opis:
Seans "Odległe światy" to opowieść o planetach pozasłonecznych, których astronomowie odkrywają coraz więcej. Widzowie dowiadują się jak mogą wyglądać planety spoza Układu Słonecznego, okrążające inne gwiazdy.
Wstęp:
- 5pln (lub więcej)/osoba do puszki WOŚP.

- godz.15:00 - seans 3: "Nasz Wszechświat"
Opis:
Seans zabiera nas w kosmiczną podróż do krańców znanego Wszechświata. Na początku omawiane są wszystkie planety Układu Słonecznego, następnie przelatujemy przez Drogę Mleczną aby polecieć dalej aż do odległych galaktyk oddalonych o miliardy lat świetlnych.
Wstęp:
- 5pln (lub więcej) /osoba do puszki WOŚP.
Czytaj całość
 
Nakrętki dla Oskarka!
04.01.2020.
Akcja będzie trwać nieprzerwanie cały rok szkolny. Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy naszych uczniów do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączenia w tę szczytną akcję swojej rodziny i znajomych. Zebrane nakrętki można przynosić do nauczyciela wychowania fizycznego Pani Moniki Bartoszek."Robiąc tak niewiele, możesz zrobić tak wiele! To nic nie kosztuje 
a potrzebującym ratuje życie."

 
Wigilijne spotkanie w Planetarium
17.12.2019.


Dnia 19 grudnia 2019 roku (CZWARTEK) o 18:00 zapraszamy na imprezę przesileniowo-świąteczną do grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (ul.Hoffmanna 1).

PROGRAM:
18:00 Pokaz pod kopułą planetarium: "Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej" i zimowe przesilenie.
18:40 Wspólne zdjęcie przy aparaturze planetarium.
18:50 Spotkanie opłatkowe.
19:15 Obserwacje astronomiczne. (obserwacje zależne od pogody)

Zapraszamy - wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy,
Sebastian Soberski & Grzegorz Rycyk
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Grudziądzu
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im.Mikołaja Kopernika w Grudziądzu


Image
 
"Pomagam, bo mogę"
17.12.2019.

Dnia 17 grudnia klasa 1TAn zakończyła akcję charytatywną pt. "Pomagam, bo mogę".
Zebrane artykuły szkolne, gry edukacyjne i maskotki zostały przekazane dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Elżbietanek na ul. Mikołaja z Ryńska w Grudziądzu, a artykuły spożywcze i chemiczne trafiły do starszej osoby p. Jadwigi.
Serdecznie dziękujemy klasie 1TAn a w szczególności uczennicom Martynie Lonser, Aleksandrze Urtnowskiej i Izabeli Serockiej za zaangażowanie i poświęcony czas.

Image
 
Uczniowie ZST we Włoszech
13.12.2019.
W dniach 1-7 grudnia 2019r uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyli w spotkaniu ze szkołą partnerską Istituto Di IstruzioneSuperiore „Racchetti- da Vinci” w Crema we Włoszech w ramach realizacji projektu PO WER pt.: „Ochrona środowiska – wyzwanie współczesnej Europy.”
W trakcie pobytu odbyło się pięć jednodniowych bloków tematycznych poświęconych poszczególnym obszarom związanym z ochroną środowiska.
Uczniowie z Polski oraz uczniowie z Włoch uczestniczący w spotkaniu przedstawili problemy związane z zanieczyszczeniami powietrza, wody, problemami odpadów oraz sposobami wytwarzania energii z wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Wszystkie zajęcia i prezentacje były wykonane w języku angielskim, który był oficjalnym językiem komunikacji.

Czytaj całość
 
Energa-Operator SA nieustannie wspomaga naszą szkołę
13.12.2019.

12 grudnia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Zastępcę Dyrektora Generalnego Oddziału Toruńskiego Energa-Operator SA p. Jacka Kowalskiego oraz p. Justynę Gerc z Wydziału Zarządzania Personelem firmy.
Goście zainteresowani byli wyposażeniem pracowni elektrycznych, w tym pracownią znacząco doposażoną z funduszy firmy Energa-Operator SA. Doboru i zakupu sponsorowanego doposażenia oraz reorganizacji pracowni dokonał nasz nauczyciel p. Artur Kalbarczyk przy dużym zaangażowaniu uczniów.
Energa-Operator SA systematycznie wspiera szkołę od 2013 r. poprzez m.in. doposażanie pracowni, fundowanie nagród rzeczowych oraz regularne fundowanie stypendiów dla pięciu najlepszych uczniów szkoły w zawodzie technik elektryk.Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 545