Aktualności
Ogłoszenie
07.05.2012.
Dnia 7.05 br. (poniedziałek) o godzinie 20:00 Planetarium Zespołu Szkół Technicznych zaprasza wszystkich zainteresowanych na
„Kosmiczną Majówkę z Comeniusem”
.

W programie zaplanowano : koncert muzyki akustycznej, pokaz multimedialny „Na orbicie z Europą – zagłada Ziemi ?”, seans pod kopułą planetarium oraz obserwację nieba.
Wstęp wolny.
 
Szymon Ronowski drugi w Polsce
07.05.2012.
Szymon Ronowski, uczeń klasy IIIa technikum informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu, zajął II miejsce w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii w Społecznej Akademii Nauk.
Szymon po przejściu etapu szkolnego i wojewódzkiego, które polegały na rozwiązywaniu testów, dotarł do finału. Zadaniem finałowym było napisanie pracy na jeden z tematów proponowanych przez organizatorów. Napisał on pracę pt. „Perspektywy rozwoju Gminy i Miasta Grudziądz”.Na zdjęciu od lewej stoją:

Mariola Jóźwiak - opiekun
Małgorzata Brzezińska - Konsul Honorowa Królestwa Wielkiej Brytanii
Szymon Ronowski – nagrodzony uczeń ZST
Czytaj całość
 
Cubing Spring 2012
07.05.2012.
21 kwietnia w gmachu naszej szkoły obyły się już po raz trzeci oficjalne zawody speedcubingowe. W tym roku poza zawodnikami z różnych stron Polski mieliśmy okazję gościć także reprezentantów Łotwy, Holandi i Kolumbii.

Podczas zawodów byliśmy świadkami wielu emocjonujących wyników, padły 2 rekordy świata (w układaniu jedną ręką), rekord Europy (w pojedynczym ułożeniu klasycznej kostki Rubika) i kilka rekordów Polski (megaminx, 3x3 blindfolded, multiple blindfolded, magic).

W zawodach brała też udział kilkunastoosobowa reprezentacja z naszej szkoły i już niemal tradycyjnie złoto i srebro w kategorii Pyraminx wywalczyli Mateusz Cichoracki (klasa 2 bTI) i p. Owidiusz Pryk (nauczyciel przedmiotów informatycznych).

Film ukazujący rekordową średnią w wykonaniu Mistrza Świata Michała Pleskowicza: [ LINK ]

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok.

szczegółowe wyniki zawodów: [ LINK ]
Czytaj całość
 
Wojny Robotow miniSUMO
06.05.2012.
19 kwietnia doszło do piątego już starcia w ramach Wojen Robotów miniSUMO, zawodów dla młodych fanów robotyki organizowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Nasza szkoła uczestniczyła w nich po raz trzeci. Uczniowie klas mechatronicznych i informatycznych mogą pochwalić się dobrym wynikiem, bo aż sześć drużyn zdołało wyjść z rozgrywek grupowych i dostać się do półfinałów. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, szczególnie twórcom robotów: M50B25, darmowe bułeczki w sali nr 2, Yellow Koza, Kokoshqa, Wernyhora i Tim.

szczegółowe wyniki: [ ZOBACZ ]
 
V Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne
21.04.2012.
W dniu 29 marca 2012r. w hali Klubu Sportowego Olimpia przy ulicy Piłsudskiego odbyły się V Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne.
Uczniowie szkół gimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z ofertą naszej szkoły. Duże zainteresowanie wśród zwiedzających budził prezentowany na naszym stoisku sprzęt oraz pokazy robotów skonstruowanych przez uczniów.
Stolik przy którym, nasi speedcuberzy prezentowali swoje wysokie umiejętności był otoczony dużą rzeszą zainteresowanych. Każdy gimnazjalista zainteresowany ofertą otrzymał wyczerpującą informację bezpośrednio od nauczycieli, uczniów szkoły i dodatkowo z ulotek, które wręczano odwiedzającym targi.


Kliknij na miniaturkę aby powiększyć


Więcej zdjęć z targów można zobaczyć w galerii.
Czytaj całość
 
XII Rajd Pieszy "Wiosna w przyrodzie"
15.04.2012.
Dnia 14 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział XII Rajdzie Pieszym „Wiosna  w przyrodzie”. 

Podczas rajdu był przeprowadzony konkurs wiedzy na temat: „Rola lasu w przyrodzie”,  w którym Agnieszka Marchlewska i Aleksandra Dorszewska z klasy III TOś zajęły I miejsce.
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
04.04.2012.
Mateusz Kuich uczeń III klasy technikum elektrycznego, zwycięzca etapu miejskiego w grupie szkół ponadgimnazjalnych XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zajął II miejsce w eliminacjach powiatowych.
Etap ten odbył się 31.03.2012 w Świeciu nad Osą.
 
II Lokalna Impreza na Orientację Ekoton 2012
01.04.2012.
Dnia 31 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Lokalnej Imprezie na Orientację Ekotona 2012.    
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 521 - 528 z 532