Aktualności
Marsz na Orientację "Zagubieni we Wrońskich Lasach"
21.05.2012.
Dnia 19 maja 2012 roku uczennica naszej szkoły Agnieszka Marchlewska wzięła udział w Marszach na Orientację pod nazwą „Zagubieni we Wrońskich lasach”. Bazą zawodów był Zespół Szkół we Wroniu. W zawodach na orientację w kategorii TJ starowało 20 zespołów.   
 
Agnieszka Marchlewska z klasy III TOś, zajęła I miejsce i uzyskała 30 pkt do klasyfikacji Pucharu Województwa Kujawsko  - Pomorskiego w Marszach na Orientację. 
Czytaj całość
 
Spore osiągnięcie sportowe w wykonaniu ZST.
17.05.2012.
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłymi osiągnięciami sportowymi w
Miejskiej Lidze Międzyszkolnej.

Nasi uczniowie zdobyli:
I miejsce w rozgrywkach piłki nożnej,
I miejsce w rozgrywkach piłki siatkowej,
oraz II miejsce w rozgrywkach piłki ręcznej.

W rozgrywkach tych brały udział wszystkie szkoły średnie z naszego miasta...

Czytaj całość
 
Montaż słowno-muzyczny - Konstytucja 3 Maja
13.05.2012.
26 kwietnia 2012 roku młodzież Zespołu Szkół Technicznych miała możliwość obejrzenia montażu poetycko - muzycznego z okazji 221 rocznicy uchwalenia przez Sejm Wielki "Ustawy rządowej z dnia 3 maja 1791 roku", zwanej popularnie Konstytucją 3 Maja.

W inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem nauczycieli historii, w autentycznych strojach z XVIII wieku, wystąpili uczniowie klasy I Technikum Mechatronicznego.

Treści zawarte w montażu poetycko - muzycznym miały na celu uświadomienie uczniom, którzy byli odbiorcami tego przedsięwzięcia, rangi pierwszej uchwalonej w Europie, a drugiej po amerykańskiej, ustawy zasadniczej. W ramach przekazu narracyjnego, przybliżono słuchaczom również krótką historię polskiego parlamentaryzmu, począwszy od końca XV wieku, aż do obrad Sejmu Czteroletniego, zwanego również Wielkim, obradującego w latach 1788-1792. Właśnie w tych realiach toczyła się akcja prezentowanej inscenizacji.


Czytaj całość
 
Ogłoszenie
07.05.2012.
Dnia 7.05 br. (poniedziałek) o godzinie 20:00 Planetarium Zespołu Szkół Technicznych zaprasza wszystkich zainteresowanych na
„Kosmiczną Majówkę z Comeniusem”
.

W programie zaplanowano : koncert muzyki akustycznej, pokaz multimedialny „Na orbicie z Europą – zagłada Ziemi ?”, seans pod kopułą planetarium oraz obserwację nieba.
Wstęp wolny.
 
Szymon Ronowski drugi w Polsce
07.05.2012.
Szymon Ronowski, uczeń klasy IIIa technikum informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu, zajął II miejsce w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii w Społecznej Akademii Nauk.
Szymon po przejściu etapu szkolnego i wojewódzkiego, które polegały na rozwiązywaniu testów, dotarł do finału. Zadaniem finałowym było napisanie pracy na jeden z tematów proponowanych przez organizatorów. Napisał on pracę pt. „Perspektywy rozwoju Gminy i Miasta Grudziądz”.Na zdjęciu od lewej stoją:

Mariola Jóźwiak - opiekun
Małgorzata Brzezińska - Konsul Honorowa Królestwa Wielkiej Brytanii
Szymon Ronowski – nagrodzony uczeń ZST
Czytaj całość
 
Cubing Spring 2012
07.05.2012.
21 kwietnia w gmachu naszej szkoły obyły się już po raz trzeci oficjalne zawody speedcubingowe. W tym roku poza zawodnikami z różnych stron Polski mieliśmy okazję gościć także reprezentantów Łotwy, Holandi i Kolumbii.

Podczas zawodów byliśmy świadkami wielu emocjonujących wyników, padły 2 rekordy świata (w układaniu jedną ręką), rekord Europy (w pojedynczym ułożeniu klasycznej kostki Rubika) i kilka rekordów Polski (megaminx, 3x3 blindfolded, multiple blindfolded, magic).

W zawodach brała też udział kilkunastoosobowa reprezentacja z naszej szkoły i już niemal tradycyjnie złoto i srebro w kategorii Pyraminx wywalczyli Mateusz Cichoracki (klasa 2 bTI) i p. Owidiusz Pryk (nauczyciel przedmiotów informatycznych).

Film ukazujący rekordową średnią w wykonaniu Mistrza Świata Michała Pleskowicza: [ LINK ]

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok.

szczegółowe wyniki zawodów: [ LINK ]
Czytaj całość
 
Wojny Robotow miniSUMO
06.05.2012.
19 kwietnia doszło do piątego już starcia w ramach Wojen Robotów miniSUMO, zawodów dla młodych fanów robotyki organizowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Nasza szkoła uczestniczyła w nich po raz trzeci. Uczniowie klas mechatronicznych i informatycznych mogą pochwalić się dobrym wynikiem, bo aż sześć drużyn zdołało wyjść z rozgrywek grupowych i dostać się do półfinałów. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, szczególnie twórcom robotów: M50B25, darmowe bułeczki w sali nr 2, Yellow Koza, Kokoshqa, Wernyhora i Tim.

szczegółowe wyniki: [ ZOBACZ ]
 
V Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne
21.04.2012.
W dniu 29 marca 2012r. w hali Klubu Sportowego Olimpia przy ulicy Piłsudskiego odbyły się V Ogólnomiejskie Targi Edukacyjne.
Uczniowie szkół gimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z ofertą naszej szkoły. Duże zainteresowanie wśród zwiedzających budził prezentowany na naszym stoisku sprzęt oraz pokazy robotów skonstruowanych przez uczniów.
Stolik przy którym, nasi speedcuberzy prezentowali swoje wysokie umiejętności był otoczony dużą rzeszą zainteresowanych. Każdy gimnazjalista zainteresowany ofertą otrzymał wyczerpującą informację bezpośrednio od nauczycieli, uczniów szkoły i dodatkowo z ulotek, które wręczano odwiedzającym targi.


Kliknij na miniaturkę aby powiększyć


Więcej zdjęć z targów można zobaczyć w galerii.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 481 - 488 z 526