Aktualności
Wyniki II etapu XX Turnieju Wiedzy Chemiczno-Ekologicznej
17.03.2016.

Wyniki II etapu XX Turnieju Wiedzy Chemiczno-Ekologicznej - [pobierz]

Gratulujemy uzyskanych wyników, jednocześnie informujemy, że uroczyste zakończenie Turnieju odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych 17 maja 2016 r. o godz. 15.30  w sali nr 31.


Czytaj całość
 
Grudziądzki Dzień Mikołaja Kopernika Ekonomisty
14.03.2016.

Zapraszamy 21 marca (PONIEDZIAŁEK) o godz. 11:55 na Plac Miłośników Astronomii w Grudziądzu.
W Dniu Mikołaja Kopernika Ekonomisty nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Wielkiego Astronoma przez przedstawicieli grudziądzkich placówek oświatowych, kulturalnych oraz miłośników astronomii. Dzień ten upamiętnia wizytę Mikołaja Kopernika w Grudziądzu.

Po ceremonii złożenia kwiatów, około godz. 12:15 uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu poczęstują zgromadzonych chlebem przygotowanym przez nich według receptury z czasów Kopernika (AKCJA pod kryptonimem: "Na Święto Kopernika Chleb z Gastronomika").

Czytaj całość
 
Zaćmienie Słońca w Indonezji
14.03.2016.
Polska wyprawa astronomiczna w pas całkowitego zaćmienia w Indonezji.

9 marca we wczesnych godzinach porannych o 1:35 czasu polskiego w Indonezji doszło do całkowitego zaćmienia Słońca. Ekipa programu astronomicznego "Obserwatorium" we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym oraz grudziądzkim planetarium wykonała obserwacje zaćmienia z pokładu statku MS.Volendam w Cieśninie Makassarskiej w Indonezji. W skład wyprawy weszła Małgorzata Radomska-Misiak (reporterka) , Tomasz Syzdół (operator kamery) oraz kierownik wyprawy Sebastian Soberski (astronom). Pogoda dopisała. Udało się zarejestrować piękne obrazy korony słonecznej w tym tak zwaną fazę "pierścionka z diamentem", która jest świętym gralem dla obserwatorów zaćmień. Pogoda na początku zaćmienia była dość kiepska jednak kapitan statku nie dał za wygraną i wymanewrował statek w obszar czystego nieba.


Image
Czytaj całość
 
Harmonogram zajęć podczas rekolekcji
08.03.2016.

Image
Czytaj całość
 
Polska wyprawa astronomiczna w pas całkowitego zaćmienia Słońca w Indonezji.
06.03.2016.

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym  zorganizowało wyprawę do Indonezji w pas całkowitego zaćmienia Słońca. Wyprawa rozpoczęła się 22 lutego i potrwa do 19 marca 2016 roku. Celem wyprawy jest rejestracja całkowitego zaćmienia Słońca.


Image

Czytaj całość
 
XLVII Rajd Wielodyscyplinowy "Grudziądz wolny"
05.03.2016.
5 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XLVII Rajdzie Wielodyscyplinowym "Grudziądz wolny" organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu oraz Wojskowe Koło PTTK nr 62 "OSeSeK" przy Klubie CSLog.

Podczas rajdu został przeprowadzony konkurs wiedzy na temat historii Grudziądza z lat 1939-1945, w którym Natalia Haleta z klasy IV AEO i Marcin Kołecki z klasy II TM zajęli I miejsce.


Czytaj całość
 
Wyjście do kina
04.03.2016.
W dniu 15-03-2016 w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych historycy planują wyjście młodzieży naszej szkoły do multikina " Helios" na pierwszy film, który opowiada o losach jednego  z Żołnierzy Niezłomnych- Mieczysława Dziemieszkiewicza ps."Rój", który wstępując do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego przez 6 lat walczył z władzą sowiecką na ziemiach polskich po zakończeniu II wojny światowej.
Film pt." Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" w reżyserii Jerzego Zalewskiego jest dramatem wojennym. Planowany początek emisji filmu godz. 10.45. Cena biletu 13 zł. Zgłoszenia uczestnictwa w seansie                     do 10-03-2016 do Pani Barbary Mańskiej-Borowskiej również za pośrednictwem e-dziennika.

Czytaj całość
 
III Turniej Informatyczny w Zespole Szkół Technicznych
29.02.2016.
   
Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w III edycji Turnieju Informatycznego organizowanego w Zespole Szkół Technicznych!


Od uczestników Turnieju wymagane są podstawowe umiejętności i wiedza z zakresu stosowania technologii informacyjnej oraz technologii informacyjno-komunikacyjnej określone aktualnie obowiązującymi programami nauczania informatyki w szkołach gimnazjalnych.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 433 - 440 z 498