Aktualności
Zebranie rodziców
29.03.2018.

Image
 
Rajd Pieszy "Szlakiem Mikołaja Kopernika" i "Powitanie Wiosny"
25.03.2018.
24 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Rajdzie Pieszym  "Szlakiem Mikołaja Kopernika"   i XIX Rajdzie Pieszym "Powitanie Wiosny". Organizatorem było SKKT "PIECHUR" przy SP 15 Oddział PTTK Grudziądz oraz Urząd Miejski w Grudziądzu.

Aleksandra Wiśniewska i Dominika Kółeczko z klasy II TAM zajęły I miejsce w okolicznościowym konkursie wiedzy.Czytaj całość
 
Konkurs pt. "STOP! Bawię się i uczę bez używek"
23.03.2018.
Dnia 22.03.2018r. w ZST odbył się drugi etap konkursu pt. „STOP! Bawię się i uczę bez  używek”.


                                                                                          

Czytaj całość
 
Komunikat
23.03.2018.

W sekretariacie szkoły znajdują się świadectwa oraz zaświadczenia dla zdających egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń - luty 2018. Prosimy o odbiór osobisty lub przez osobę upoważnioną (obowiązuje upoważnienie pisemne).

Osoba, która nie zdała egzaminu może złożyć deklarację ponownego przystąpienia do egzaminu w sesji czerwiec - lipiec 2018 u kierownika szkolenia praktycznego (M. Paderewska) do dnia 28 marca 2018 r.

Jednocześnie informujemy, że ze względów organizacyjnych dotyczy to tylko egzaminów z ostatniej kwalifikacji (tej zdawanej w klasie IV) - A.60, B.22, E.14, E.19, E.20, E.24.


 
XIII Marsze na Orientację BIELOWSZCZAK 2018
17.03.2018.
17 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Marszach na Orientację BIELOWSZCZAK 2018 - zawodach na orientację poświęconych pamięci nadleśniczego Nadleśnictwa Przewodnika Witolda Bielowskiego organizowanych przez Gimnazjum Publiczne w Warlubiu.


Czytaj całość
 
46. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie
16.03.2018.


Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Grudziądzu
ZAPRASZA
21 marca (ŚRODA) o godz. 11:55 na Plac Miłośników Astronomii w Grudziądzu.


W Dniu Mikołaja Kopernika Ekonomisty nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Wielkiego Astronoma przez przedstawicieli grudziądzkich placówek oświatowych, kulturalnych oraz miłośników astronomii. Dzień ten upamiętnia wizytę Mikołaja Kopernika jako ekonomisty w Grudziądzu.

Po ceremonii złożenia kwiatów, około godz. 12:15 uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
w Grudziądzu poczęstują zgromadzonych chlebem przygotowanym przez nich według receptury z czasów Kopernika (AKCJA pod kryptonimem: "Na Święto Kopernika Chleb z Gastronomika").

ZAPRASZAMY!

OPIS: 496 rocznica ogłoszenia przez Mikołaja Kopernika "Traktatu o monetach" podczas  zjazdu stanów Prus Królewskich w Grudziądzu. Dnia 21 marca 1522 roku Kopernik wygłosił publiczne traktat o monetach, w którym w zwięzły sposób sformułował pięć podstawowych postulatów, współcześnie nazywanych monetarnymi, które zostały wyjaśnione poprzez przykłady, porównania i paralele historyczne. Kopernik opowiadał się między innymi za ścisłą kontrolą liczby mennic działających na obszarze Prus. Myśl ekonomiczna, w dziedzinie określanej obecnie jako polityka pieniężna, została później jeszcze bardziej rozwinięta i jest znana jak prawo Kopernika - Greshama.

Czytaj całość
 
Półfinał Województwa Kujawsko - Pomorskiego w piłce siatkowej chłopców
15.03.2018.
 W dniu 14.03.2018 roku na sali SP 21 na Lotnisku został rozegrany półfinał wojewódzki w Licealiadzie piłki siatkowej chłopców. 

 Zespoły, które rywalizowały to:
ZSE Włocławek
ZSB Włocławek
X LO Toruń
ZST Grudziądz.

Turniej był rozgrywany "każdy z każdym", a rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, prawie wszystkie mecze kończyły się tie breakem.
Nasz zespół pokonał ZSE i X LO 2:1 i przegrał z ZSB 1:2.

W klasyfikacji końcowej liczyły się małe punkty, a turniej ZST zakończył na III miejscu, ustępując miejsca drużynom z Włocławka.

Czytaj całość
 
Szkoła wolna od używek
13.03.2018.

W MARCU 2018r. ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH PRZYSTĄPIŁ DO OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU

 „SZKOŁA WOLNA OD UŻYWEK”

 

W związku z powyższym w szkole odbędą się spotkania z Liderami Profilaktyki Uzależnień i Promocji Zdrowia oraz przeprowadzony zostanie konkurs dla klas I -III, którego celem jest

PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM OD NARKOTYKÓW, ALKOHOLU, TYTONIU I INNYCH ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH

 

 

Obowiązujące terminy udziału w konkursie pt.: „STOP! BAWIĘ SIĘ I UCZĘ BEZ UŻYWEK” 

 

16 marca 2018r. - prezentacja  hasła promującego  życie bez uzależnień

(dot. narkotyków, alkoholu, tytoniu) oraz przedstawienie  symbolu  uzależnienia w formie plastycznej (A-3)

Prace proszę dostarczyć do gabinetu pedagoga

 

22 marca 2018r.  godz. 11.20 – udział przedstawicieli klas I-III w konkursie wiedzy  o narkotykach, alkoholu i tytoniu;

 

30  marca 2018r. – ostatni etap konkursu - ułożenie wiersza lub tekstu piosenki (1- 2 zwrotki) z wykorzystaniem haseł zaprezentowanych  przez uczniów. Z uwagi na duży stopień trudności, zadanie przeznaczone jest dla chętnych. (Za wykonanie zadania klasa uzyskuje dodatkowo 5 pkt.)

 

KLASA, która osiągnie największą ilość punktów otrzyma nagrodę.

    
ŻYCZYMY POWODZENIA !!!
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 321