Aktualności
Wyjście do kina
07.11.2015.
10 listopada 2015 roku  w ramach obchodów 97 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, nauczyciele historii organizują wyjście do kina na polski dokument fabularyzowany w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego pt." Pilecki". Film opowiada o jednej z najbardziej fascynujących postaci z najnowszej historii Polski- rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku- nazizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk Michael Foot zaliczył Pileckiego do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej.
 
XXVI Rajd Pieszy "Odzyskanie Niepodległości - 1918"
07.11.2015.
7 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI Rajdzie Pieszym "Odzyskanie Niepodległości - 1918". Organizatorem rajdu było SKKT PTTK nr 61 "Sznurówki" przy Szkole Podstawowej nr 12 w Grudziądzu oraz Wojskowe Koło PTTK "OSeSeK" przy Klubie Centrum Szkolenia Logistyki Oddział PTTK Grudziądz.


Marcin Kołecki z klasy II TM i Kornelia Fota z klasy II AeO zajęli I miejsce w konkursie wiedzy pt."Niepodległa Biało - Czerwona". 

Czytaj całość
 
Odsłonięcie ławeczki z Mikołajem Kopernikiem ekonomistą
07.11.2015.



Urząd Miejski w Grudziądzu, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Klub Seniora Regionalisty

mają zaszczyt zaprosić na uroczyste odsłonięcie ławeczki z Mikołajem Kopernikiem ekonomistą na Rynku Głównym w Grudziądzu.

Uroczystość odbędzie się w Grudziądzu w dniu 11 listopada 2015 roku o godzinie 13:00.


Program:


godz. 13:00 

Ceremonia odsłonięcia ławeczki z Mikołajem Kopernikiem ekonomistą - Rynek Główny


godz. 14:30

Okolicznościowe spotkanie w Planetarium


godz. 15:00

Seans "Grudziądz z Kopernikiem w tle" – Planetarium

 

Projekt "Ławeczka z Kopernikiem ekonomistą" został zrealizowany ze środków Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2014 oraz ze środków pochodzących ze społecznej zbiórki.



Image
 
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
30.10.2015.
Dnia 30 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki:

PRZEWODNICZĄCA: Paulina Staniak
ZASTĘPCA: Natalia Chojnacka
SEKRETARZ: Fabian Jarząb 
SKARBNIK: Kamil Gałkowski 

Gratulujemy!
 
Konkurs Klassenduell - "Familiada"
29.10.2015.
29 października 2015r. w ramach Dnia Języków Obcych został rozegrany konkurs KLASSENDUELL. Udział wzięło aż 9 zespołów. Uczniowie odpowiadali w języku niemieckim na pytania o otaczającym nas świecie na wzór znanego show telewizyjnego „Familiada”. Miło nam ogłosić, że I miejsce zajęła międzyoddziałowa grupa języka niemieckiego składająca się z uczniów z klas: 3TAe, 3TM i 3bTI, II miejsce grupa z klasy 1TAe 
a III miejsce grupa z klasy 2AeO. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę pięć podwójnych biletów do Kina HELIOS. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego! 

Dyrekcji Kina dziękujemy serdecznie za ufundowanie atrakcyjnej nagrody!
Czytaj całość
 
Zakończenie sezonu LA
29.10.2015.

Zakończył się sezon lekkoatletyczny. W bieżącym roku szkolnym uczniowie reprezentowali szkołę we wszystkich organizowanych na terenie naszego miasta zawodach.

- XXXIV MIĘDZYNARODOWE BIEGI IM. BRONISŁAWA MALINOWSKIEGO.


- 29.09.2015 INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE.
Na dystansie 1500m szkołę reprezentowali: PANKOWSKI MIKOŁAJ III miejsce, PIECHOCKI PIOTR IV miejsce, JANKOWSKI KAMIL. Mikołaj i Piotr zakwalifikowali się i wzięli udział w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych


- SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA (zawody drużynowe -01.10.2015).
W 6 konkurencjach reprezentowali nas: w biegu na dystansie 100m – KARNIA KORNEL, ŁEPAK ADAM, CYBULSKI ŁUKASZ, w biegu na dystansie 400m – ZIELIŃSKI ARMIN, RUŁKA PAWEŁ, EICHBERGER PATRYK, w biegu na dystansie 1500m PANKOWSKI MIKOŁAJ, PIECHOCKI PIOTR, w skoku w dal SHIEMANN KAMIL, ORZECHOWSKI MARCIN, KAŁUŻNY ŁUKASZ, w pchnięciu kulą WIERZCHOWSKI PATRYK, PIJOR ARTUR, DŁUŻYŃSKI KACPER, w sztafecie 4x100m KARNIA KORNEL, ŁEPAK ADAM, CYBULSKI ŁUKASZ, LAMKOWSKI RAFAŁ. W punktacji drużynowej zajęliśmy I miejsce.


- SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 19.10.2015.
Uczniowie, którzy wywalczyli II miejsce drużynowo to: SZYPLEWSKI TOMASZ, JABŁOŃSKI SERGIUSZ, PANKOWSKI MIKOŁAJ, KARNIA KORNEL, JANKOWSKI PATRYK, JANKOWSKI KAMIL, EICHBERGER PATRYK, PAWŁOWSKI MICHAŁ , BĘDZICHOWSKI ARTUR, ŁAKOMY PIOTR, KOWALSKI RAFAŁ, BOGUSZEWSKI MATEUSZ

 

Wszystkim lekkoatletom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów rozgrywanych na szczeblu miejskim i wojewódzkim!

 

Opiekun: Piotr Balcerzak

 

 

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
27.10.2015.


30.10.2015 odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Technicznych.

 

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego:



 
 
XXIX Mistrzostwa CSLog w Marszach na Orientację
24.10.2015.
24 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX Mistrzostwach Centrum Szkolenia Logistyki w Marszach na orientację, organizowanych przez  Wojskowe Koło PTTK "OSeSeK" przy Centrum Szkolenia Logistyki, Oddział PTTK Grudziądz. 

Trzy zespoły reprezentujące naszą szkołę uplasowały się na podium. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 345 - 352 z 370