Aktualności
Listopad w Planetarium
06.11.2019.

Zapraszamy na niezwykłe spotkania do grudziądzkiego Planetarium.

- Program planetarium - listopad 2019 -

11 listopada, godz. 11:30
- Seans w planetarium "W poszukiwaniu ciemnej materii".
Opis:
Seans opowiada o jednej z największych zagadek Wszechświata - ciemnej materii. Ciemna materia
prawdopodobnie otacza nas, przenika nasze ciała w każdej sekundzie naszego życia jednak nie jesteśmy w stanie
jej zobaczyć, poczuć a nawet wykryć najczulszymi przyrządami naukowymi.
Wstęp wolny.

11 listopada, godz. 12:30
- Seans w planetarium "Nasz Wszechświat".
Opis:
Seans zabiera nas w kosmiczną podróż do krańców znanego Wszechświata. Na początku omawiane są wszystkie
planety Układu Słonecznego, następnie przelatujemy przez Drogę Mleczną aby polecieć dalej aż do odległych
galaktyk oddalonych o miliardy lat świetlnych.
Wstęp wolny.

- ZJAWISKO ASTRONOMICZNE ROKU 2019: TRANZYT MERKUREGO -

11 listopada, godz. 13:30-15:30
- Obserwacje tranzytu Merkurego na tle tarczy Słońca (w przypadku dobrej pogody).
Opis:
Przejście Merkurego na tle tarczy Słońca czyli tak zwany tranzyt Merkurego to zjawisko astronomiczne zachodzące wtedy, kiedy planeta Merkury znajduje się między Ziemią i Słońcem. Merkury jest wówczas widoczny na tle tarczy słonecznej w postaci powoli przemieszczającej się ciemnej małej plamki. Kolejne takie zjawisko zobaczymy w Polsce dopiero w 2032 roku.
Więcej informacji tutaj:
www.urania.edu.pl/wiadomosci/niebo-w-listopadzie-2019-odc-1-tranzyt-merkurego
Wstęp wolny.

13 listopada, godz. 18:15
– Zajęcia dla dzieci pt. „Świetliste wstęgi na niebie, czyli zorza polarna”.
Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (zapisy możliwe
do 11 listopada). Preferowany wiek dzieci: od lat 8.
Wstęp wolny.

27 listopada
godz. 17:00 - obserwacje astronomiczne (w przypadku złej pogody seans w planetarium).
Wstęp wolny.
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
04.11.2019.

W dniu 8.11.2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Oto kandydaci:

Borowiec Grzegorz z klasy 2 a Technikum Informatycznego

Lonser Martyna z klasy 1 Technikum Analitycznego

Nowicki Grzegorz z klasy 2 a Technikum Informatycznego

Puczkowski Paweł z klasy 2 Technikum Mechatronicznego


Czytaj całość
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
29.10.2019.

W związku z brakiem chętnych kandydatów do Samorządu Uczniowskiego wydłużamy termin składania wniosków do dnia 31.10.2019r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 08.11.2019r..
Bardzo prosimy o zgłoszenie się osób chętnych do dnia 31.10.2019 r. do opiekuna SU, pani Danuty Maciąg ( max. 2 osoby z klasy).

Kandydaci do Zarządu SU muszą spełniać następujące warunki :
a) uczeń nie może mieć nagany Dyrektora Szkoły,
b) posiadać co najmniej dobrą ocenę zachowania,
c) kandydat musi mieć akceptację i poparcie wychowawcy klasowego w formie pisemnej.

Kampania wyborcza rozpocznie się 04.11.2019r. i nie może zakłócać przebiegu zajęć lekcyjnych.

Kandydaci mogą zaprezentować się w następujących formach:
- prezentacja + zdjęcie , format A4 ( wersja papierowa + elektroniczna),

Dostarczone materiały zostaną przedstawione w poniedziałek na stronie szkoły. Termin dostarczenia 31.10.2019r.

Zapraszamy !!!
 
ZST Grudziądz znów na podium!
29.10.2019.

Nasi uczniowie z uczestniczyli w zawodach podczas Festiwalu Robotyki Robocomp w Krakowie.
W kategorii Freestyle zdobyliśmy 2 miejsce. Konstruktorami byli: Damian Moga i Jakub Pawlusek z klasy 2bTI.

W kategorii miniSumo natomiast, najlepszy nasz robot był jednym z siedmiu najlepszych na tych zawodach, a konstruktorami byli:  Oskar Walawender, Kacper Laskowski i Oliwier Rafalski z klasy 2bTI.

Natalia Thom z 2cTI, Aleks Dudalski z 2TAM i Kacper Gadomski z 2TM również sporo pracy włożyli we własny robot miniSumo i dużo nie brakowało do zwycięstwa.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Czytaj całość
 
Wyjście do teatru
24.10.2019.

W piątek 25 października 2019r. uczniowie klas II wraz z opiekunami udają się do auli IV LO

w Grudziądzu (ul. Sienkiewicza) na spektakl „Na paryskim bruku” - życie i twórczość Adama Mickiewicza.

Spektakl rozpoczyna się o  godzinie 1100.

Uczniowie wraz z opiekunami wychodzą ze szkoły o godzinie  1025, wracają na siódmą godzinę lekcyjną.

 

Lp.

Klasa

Opiekun

Nauczyciel zastępujący

1

2aTinf

M. Roszczynialska

4. ------

5. 2aTinf - teatr

6. 2aTinf - teatr

2

2cTinf

J. Zelmańska

4. 2cTinf

5. 1 TEe (5) - otrzęsiny

6. --------

3

2TAM

A. Romanowska

4. 4 Toe - L. Torłop

5. ----------

6. 2 TAM - teatr

4

2TM

K. Olaś

4. ------

5. 2TM - teatr

6. --------

 
Otrzęsiny klas pierwszych
24.10.2019.


W piątek 25 października 2019r. w auli szkolnej odbędą się otrzęsiny klas I.

Do auli zapraszamy wszystkich uczniów klas I wraz z wychowawcami w wyznaczonych terminach.

Klasy i nauczyciele zaangażowani w organizację otrzęsin oraz zmiany w rozkładzie zajęć:

 

klasa

Wychowawca/

opiekun

Zmiany w rozkładzie zajęć – nauczyciel zastępujący

Godzina 8.50 – klasy I technikum 4-letniego (2 i 3 lekcja)

1a Tinf

T. Aniołowski

2. 2 c TI/1 - P. Orłowski

3. 2 b TI - otrzęsiny

1b Tinf

M. Winnicki

2. 1 b TI - otrzęsiny

3. 4 b TI/2 - I. Nykaza

1TEe

J. Jasiński

2. --------------

3. 1 TAM (5)/1 - A. Mazepa

1 TAn

A. Romanowska

------------------

1 TM

J. Haftka - Cebulska

2. 2 a TI/2 - Z. Wiśniewska - Zięba

3. -----------------

2bTinf - organizator

S. Thom

2. 4 c TI/1 - A. Gazińska

3. 4 c TI/1 - M. Rzymski

Nauczyciele

zasiadający w jury

E. Kamińska

2. 1 T an - otrzęsiny

3. 1 T an - otrzęsiny

M. Krupska

2. 1 T an - otrzęsiny

3. 1 T an - otrzęsiny

A. Kalbarczyk

2. 1 T Ee - otrzęsiny

3. 1 T Ee - otrzęsiny

 

Godzina 11.40 – klasy I technikum 5-letniego (5 i 6 lekcja)

1aTI(5)

P. Balcerzak

5. 1 a TI (5) - otrzęsiny

6. 1 B TI/2 - T. Aniołowski

  1 T An/2 - E. Kamińska

1bTI(5)

M. Kowalczyk

5. 3 b TI/2 - O. Pryk (przen. z lekcji 7)

6. 3 b TI/2 - S. Uziembło

1TEe(5)

M. Rzymski

5. 1 b TI - M. Winnicki

6. 1 T Ee - otrzęsiny

1TAM(5)

M. Rudnicka - Chadaj

5. 1TAM(5) - otrzęsiny

6. 2 c TI/1 - teatr

1TM(5)

Z. Wiśniewska - Zięba

5. 4 b TI - B. Krasińska

6. 4 b TI - B. Krasińska

2bTinf - organizator

S. Thom

5. ------------------

6. -------------------

Nauczyciele

zasiadający w jury

I. Nykaza

5. 1 b TI (5)/1 - R. Bancewicz

6. 3 Tan/2, 3 TM/2, 3 Ee/2 - S. Uziembło

O. Chrzanowska

5. 1 b TI(5)/2 - T. Żukotyński

6. 3 TEe/1 - S. Uziembło

B. Mańska - Borowska

5. 1 T Ee - K. Foligowski

6. 1 b TI (5) - M. Domowicz

 

 

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
22.10.2019.

W dniu 31.10.2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Bardzo prosimy o zgłoszenie się osób chętnych do dnia 25.10.2019 r. do opiekuna SU, pani Danuty Maciąg
(maks. 2 osoby z klasy).

Kandydaci do Zarządu SU muszą spełniać następujące warunki :
    a) uczeń nie może mieć nagany Dyrektora Szkoły,
    b) posiadać co najmniej dobrą ocenę zachowania,
    c) kandydat musi mieć akceptację i poparcie wychowawcy klasowego w formie pisemnej.

Kampania wyborcza rozpocznie się 28.10.2019 r. i nie może zakłócać przebiegu zajęć lekcyjnych.

Kandydaci mogą zaprezentować się w następujących formach:
- prezentacja + zdjęcie, format A4 ( wersja papierowa + elektroniczna),
- krótki filmik przedstawiający osobę kandydata.
Dostarczone materiały zostaną przedstawione w poniedziałek. Termin dostarczenia 25.10.2019 r.

Dodatkowo może zostać zorganizowania prezentacja kandydatów w auli Zespołu Szkół Technicznych.
Zapraszamy !!!

Opiekun SU
Danuta Maciąg

 
Olimpiada Informatyczna
20.10.2019.


Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w XXVII Olimpiadzie Informatycznej.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.
Szczegóły dostępne są na stronie www.oi.edu.pl.

Osoby zainteresowane zgłoszą się do pana Sławomira Thoma lub pana Owidiusza Pryka.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 479