Aktualności
Rekrutacja do klas pierwszych
20.05.2020.

Przedstawiamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 19.05.2020 r.:

 

L.p.

Czynności kandydata

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

1.

Złożenie wniosku do Zespołu Szkół Technicznych (poprzez system elektronicznego naboru: http://rekrutacja.zst-grudziadz.pl/ ) i uzupełnienie go o kopię świadectwa ukończenia szkoły

od 15. czerwca do 10 lipca
do godz. 15.00

2.

Dostarczenie kopii zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty

od 31. lipca do 04 sierpnia
do godz. 15.00

3.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia (w okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły - również na stronie internetowej)

do 12. sierpnia
godz. 12.00

4.

Złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (pobranie skierowania do lekarza w celu uzyskania zaświadczenia zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu)

od 13. sierpnia do 18. sierpnia
do godz. 15.00

5.

Podanie do publicznej wiadomości listy osób przyjętych do Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu           

19. sierpnia
godz. 12.00

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www – zakładka „Dla kandydatów” oraz „polubienia” naszej strony na Facebooku, gdyż umieszczamy tam na bieżąco informacje nt. nauczanych przez nas zawodów i inne informacje, które mogą pomóc w wyborze zawodu.

 
VII Turniej Informatyczny odwołany
18.05.2020.

Informujemy, że z powodu zagrożenia koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, ich bliskich oraz osób zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia, podjęto decyzję o odwołaniu VII edycji Turnieju Informatycznego.
Dziękujemy za zainteresowanie turniejem, który na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń organizowanych w Zespole Szkół Technicznych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku bez przeszkód uda się wrócić do tej inicjatywy i ją zrealizować. 

 
Sukces w konkursie programistycznym Centrum Mistrzostwa Informatycznego
11.05.2020.

Uczniowie z kółek informatycznych CMI w całej Polsce, podzieleni na regiony pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej - mieli okazję zmierzyć się, rozwiązując zespołowo, siedem niełatwych zadań.
Dwie nasze grupy z naszej szkoły zajęły DWA PIERWSZE miejsca w regionie Politechniki Łódzkiej!
I miejsce: Łukasz Skabowski z 3aTI i Wojciech Góras z 3aTI, oraz II miejsce: Dawid Kraiński z 1aTI i Mateusz Piórkowski z 1bTI5.
Serdeczne gratulacje!!!
Drugi i ostatni etap odbędzie się 16 maja. Trzymamy kciuki!
Opiekunem kółka informatycznego CMI jest p. Sławomir Thom.

 
OMSA 2020: Nowy termin seminarium
05.05.2020.

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją zagrożenia wirusem COVID-19 podjęliśmy decyzję o:
- wyznaczeniu nowego terminu OMSA,
- zmianie formy seminarium.

XLVI Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne im. Profesora Roberta Głębockiego odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2020 roku w formie publicznej, dostępnej dla każdego telekonferencji.
Transmisja Seminarium odbędzie się na kanale programu ASTRONARIUM w serwisie YouTube.

Uczestnicy OMSA (uczniowie, prelegenci, opiekunowie) w późniejszym terminie otrzymają właściwe dla nich informacje indywidualnie (e-mail).
Uczniowie PRELEGENCI otrzymają dzisiaj w osobnym e-mailu stosowną instrukcję odnośnie procedury przygotowawczej do prelekcji.

Serdecznie pozdrawiamy,
Sebastian Soberski & Grzegorz Rycyk
Komitet Organizacyjny XLVI OMSA

 
Nowy harmonogram matur w 2020 r.
27.04.2020.

UWAGA MATURZYŚCI!

Zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 r. zamieszczamy nowy harmonogram egzaminów:  [pobierz]


 
Turniej Informatyczny
27.04.2020.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego i związane z nim zmiany w funkcjonowaniu oświaty nie jesteśmy w stanie przeprowadzić Turnieju Informatycznego zgodnie z zaplanowanym  uprzednio harmonogramem.
Planujemy przeprowadzenie Turnieju w formule jednoetapowej w czerwcu 2020 r. jeżeli w tym czasie zostaną przywrócone w szkołach zajęcia edukacyjne w systemie  klasowo-lekcyjnym.
Ostateczna decyzja podjęta zostanie 25 maja i niezwłocznie opublikowana na stronie internetowej szkoły. 

 
Dzień Ziemi
22.04.2020.
Dzień Ziemi jest najbardziej ekologicznym świętem obchodzonym na całym świecie. Obchodzenie go ma na celu głoszenie postaw ekologicznych oraz wdrażanie ich w życie.
Organizatorzy chcą uzmysłowić jak wiele różnych zanieczyszczeń niekorzystnie wpływa na naszą planetę oraz pokazać jak ważne jest abyśmy o nią dbali.
W tym roku Święto to obchodzone jest pod hasłem: „Działanie na rzecz klimatu”.

Czytaj całość
 
ZST #RoboticTeamGrudziądz w walce z COVID19 (wsparcie lokalnych służb)
10.04.2020.

Koło #RoboticTeamGrudziądz w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu dołącza do walki z COVID-19.
Grupa #RoboticTeamGrudziądz to wspaniała, kreatywna młodzież oraz ich nauczyciele - opiekunowie.
Drukujemy przyłbice wykorzystując własne drukarki 3D, by wesprzeć Służby z Grudziądza. Wchodzimy z mocą 11 szt. drukarek 3D.
Po optymalizacji projektu aktualnie drukujemy z własnego materiału, ale już otrzymaliśmy wsparcie od grudziądzkich przedsiębiorców: Venture Industries Sp. z o.o. i Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.
Gotowe przyłbice przekazywane będą do grudziądzkich służb (Szpital, Przychodnie, Policja, Straż Miejska).
Więcej informacji na fanpage Koła https://www.facebook.com/KNMechatronicznoRobotyczne

Opiekunowie Koła - Marcin Jabłoński i Sławomir Thom
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 545