Aktualności
Odnawialne źródła energii - seminarium w ZST
10.12.2015.

26 listopada 2015 r. w auli szkolnej odbyło się seminarium „Odnawialne źródła energii szansą rozwoju województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Organizatorami seminarium byli: Regionalna Agencja Poszanowania Energii i środowiska, OPEC-INEKO, Zespół Szkół Technicznych w Grudziądzu oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Honorowym patronatem objął je marszałek województwa Piotr Całbecki.


Na seminarium omówiono następujące tematy:

1. Charakterystyka zawodu „technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” (ZST)

2. Budownictwo, oszczędność, OZE (Archirum Pracownia Projektowa).

3. Regionalne pozyskiwanie biomasy na cele energetyczne (OPEC-BIO).

4. Rola odnawialnych źródeł energii w rozwoju OPEC (OPEC-INEKO).

5. Popularyzacja zastosowania energii odnawialnej w Polsce. Możliwości wynikające
z Ustawy o OZE i programu Prosument (Apator Control).

6. Ogniwa fotowoltaiczne, wykorzystanie w budownictwie indywidualnym i zbiorowym (Firma Viessmann).

7. Modernizacja instalacji grzewczych z wykorzystaniem OZE (Pracownia Techniki Ogrzewania)

8. Chłód z ciepła sieciowego (EDF)


Tematyka ta wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców Grudziądza, samorządowców regionu i przedstawicieli firm związanych z OZE. Prelekcji słuchali także nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych oraz młodzież ucząca się zawodu „technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”....

Image

Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image