Aktualności
Planetarium / Transmisja wykładu "Manifest astronomicznej rewolucji"
15.12.2021.
Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt."Manifest astronomicznej rewolucji".
Prelekcję wygłosi Joanna Piotrowska - University of Cambridge.

DATA:  16 grudnia (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Bezpośredni link do transmisji YouTube:
https://youtu.be/MyYwiaOP4aA


Opis:
Data startu rakiety z Kosmicznym Teleskopem James'a Webb'a (skrót: JWST) to 22 grudnia 2021. Początek misji był od wielu lat przekładany na późniejsze terminy i w końcu udało się wszystko dopiąć na ostatni "kosmiczny guzik". Podczas prelekcji będzie można zapoznać się z dotychczasowymi pracami nad JWST i planowanym przebiegiem misji. Ponadto zaprezentowane zostaną główne projekty obserwacyjne w takich zakresach tematycznych jak kosmologia czy poszukiwanie znaczników życia w atmosferach egzoplanet. Sukces misji JWST oznacza prawdziwą astronomiczną rewolucję.

Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.