Aktualności
Planetarium / Zajęcia online "Efekt cieplarniany i jego konsekwencje"
23.02.2021.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia online "Efekt cieplarniany i jego konsekwencje":- prowadzący zajęcia: Grzegorz Rycyk (PiOA Grudziądz);
- data: 25 luty (czwartek), godz.18:00;
- wiek uczestników: 12-17 lat;
- LINK do zajęć zostanie wysłany po przesłaniu zgłoszenia na email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Opis:
Serdecznie zapraszamy na zajęcia online na platformie MS Teams. Podczas zajęć będzie można nauczyć się jak wykorzystywać i interpretować zdjęcia satelitarne dla lepszego zrozumienia skutków globalnego ocieplenia. Zajęcia przeznaczone dla uczniów: 12 -17 lat. Uczestnictwo w zajęciach możliwe jest po zapisie mailowym: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć . Każdy uczestnik otrzyma drogą e-mailową link do zajęć. Ponadto na spotkaniu online stworzony zostanie model pokazujący efekt cieplarniany i jego związek z poziomem dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze. Eksperyment zostanie uzupełniony o interpretację zdjęć satelitarnych pokazujących poziomy CO2 na Ziemi w różnych okresach czasu. Następnie uczestnicy dowiedzą się o niektórych konsekwencjach zwiększonego efektu cieplarnianego - topnieniu lodu i zmianie wartości albedo.

Zapraszamy!
Sebastian Soberski & Grzegorz Rycyk