Aktualności
Dzień Ziemi
22.04.2020.
Dzień Ziemi jest najbardziej ekologicznym świętem obchodzonym na całym świecie. Obchodzenie go ma na celu głoszenie postaw ekologicznych oraz wdrażanie ich w życie.
Organizatorzy chcą uzmysłowić jak wiele różnych zanieczyszczeń niekorzystnie wpływa na naszą planetę oraz pokazać jak ważne jest abyśmy o nią dbali.
W tym roku Święto to obchodzone jest pod hasłem: „Działanie na rzecz klimatu”.

Coraz częściej możemy doświadczać skutków zmian klimatycznych, także związanych ze zmianą wzorców pogodowych, podniesienia poziomów morza, a także ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Zmiany klimatu napędzane są przez emisję gazów cieplarnianych, powstałych w wyniku działania człowieka. Jeśli nie podejmiemy działań, to możemy spodziewać się tego, że średnia temperatura podniesie się nawet o 3°C.

Obecnie dostępne już są skuteczne, a także niekosztowne rozwiązania, które są w stanie pomóc krajom w przejściu na opartą na czystszych technologiach gospodarkę. Dzięki temu, że coraz więcej ludzi korzysta z odnawialnych źródeł energii, zmiany w ty zakresie zachodzą znacznie szybciej. Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym jest wyzwaniem globalnym. Emisja gazów cieplarnianych w jednym miejscu, przynosi skutki na całym świecie.