Aktualności
"Maraton pisania listów"
09.12.2018.
W dniu 07-12-2018 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu odbył się finał ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Amnesty International: "Maraton pisania listów" w obronie osób, których prawa człowieka są łamane.Nasza szkoła również uczestniczyła w tej akcji; koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły była p. Barbara Mańska-Borowska. Uczniowie naszej szkoły napisali 540 listów w obronie osób z całego świata, których prawa człowieka są łamane.
Podczas finału grupa uczniów z naszej szkoły napisała dodatkowo 158 listów, czyli ogółem Zespół Szkół Technicznych ma na koncie 698 listów w obronie ludzi na całym świecie i pod względem liczby napisanych listów jesteśmy nie do pokonania na mapie szkół z terenu Grudziądza.
Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do tej akcji organizowanej zawsze przed 10-12- na pamiątkę uchwalenia 10 XII 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ- koordynator akcji na terenie ZST- Barbara Mańska-Borowska, serdecznie dziękuje.