Aktualności
"Żywe lekcje historii- burzliwy wiek XIX i początek wieku XX"
18.11.2018.
 "16-11-2018 na 7 godzinie lekcyjnej w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spektaklu interaktywnym: "Żywe lekcje historii- burzliwy wiek XIX i początek wieku XX"; spektakl został przygotowany i zaprezentowany przez Fundację Krzysztofa Góreckiego z Malborka, który między innymi przygotowuje coroczną rekonstrukcję: " Bitwy pod Grunwaldem".

W ramach spektaklu uczniowie ruszyli w podróż historyczną, począwszy od insurekcji kościuszkowskiej poprzez Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe aż do powstania Niepodległej II Rzeczypospolitej; narrator spektaklu- Krzysztof Górecki nie tylko interesująco opowiadał o zagmatwanej historii Polaków, ale również unaoczniał uczniom specyfikę minionych czasów, obrazując swoją narrację kostiumami i bronią z poszczególnych epok.

Dodatkowym atutem spektaklu była możliwość wcielenia się uczniów naszej szkoły w poszczególne historyczne postaci, które występowały w inscenizacji, np. Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonapartego, Józefa Wybickiego; pojawił się również grenadier z Księstwa Warszawskiego, żołnierz walczący podczas wojny polsko-rosyjskiej w Powstaniu Listopadowym oraz szlachecki syn walczący w Powstaniu Styczniowym, a to wszystko działo się na scenie naszej szkolnej auli."