Aktualności
Otrzęsiny 2018 / 2019
17.11.2018.
W czwartek 15.11.18 roku odbyły się „Otrzęsiny” klas pierwszych. 
Imprezę zorganizowali uczniowie klas 2 TM a i 2 TM b, którzy w ubiegłym roku byli najlepsi we wszystkich konkurencjach.

Tegoroczne „Otrzęsiny” składały się z 8 konkurencji, które wymagały od uczniów nie tylko zdolności intelektualnych czy artystycznych, ale także sportowych.

Pierwsza konkurencja polegała na jak najszybszym odnalezieniu konkretnych sal w szkole i udzielenia prawidłowej odpowiedzi na wylosowaną zagadkę.
Druga konkurencja zainspirowana była konkursem „1 z 10”, a na potrzeby „Otrzęsin” nazwana została „ 2 z 12”, ponieważ odpowiedzi na zadane pytania udzielało po 2 uczniów z 6 klas pierwszych.Kolejną konkurencją było karaoke, następnie konkurs talentów.
Młodzież ZST wykazała się umiejętnością tańca „Makareny”, żonglowania 3 i 4 piłeczkami, śpiewem przy akompaniamencie gitary, tańcem „kaczuszek” przy dźwiękach fletu poprzecznego, wypicia 3 butelek syropu owocowego, śpiewania rapu, itp. Następnie odbył się konkurs muzyczny: uczniowie odgadywali tytuły utworów lub nazwiska wykonawców, po krótkim fragmencie zagranym na pianinie w konkurencji „Jaka to melodia?”

Następnie najsilniejsi przedstawiciele każdej klasy rywalizowali w konkursie sportowym, polegającym na jak najdłuższym wykonywaniu pompek pod surowym okiem 2 trenerów.Po konkursie sportowym  jury oceniło najlepsze stroje oraz plakaty klasowe.


Po wyrównanej i zaciętej walce „Otrzęsiny” wygrała klasa I b Tinf. pod opieką pana Sławomira Thoma.