Aktualności
Mateusz Hulewicz z kl. II TMa Mistrzem PolskiPit Bike SM Stock 150 Junior
02.10.2018.
W niedzielę 30.09.2018 r. na Awix  Arena Toruń odbyła się finałowa  V Runda Pucharu Polski Pit Bike SM.  Mateusz w pierwszym wyścigu przez 11 okrążeń  prowadził, jednak po bardzo zaciętej walce z rywalami został uderzony w bok motocykla przez innego zawodnika co spowodowało dość poważny upadek Mateusza na torze. Na szczęście nasz uczeń to twardy zawodnik i po chwili ruszył w pogoń za konkurentami. W rezultacie zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. W tym momencie emocje dosięgały zenitu, ponieważ Mateusz zrównał się w punktacji generalnej ze swoim rywalem . Drugi wyścig był już tylko formalnością i ułożył się po myśli Mateusza. Jak sam powiedział „Spokój jest najważniejszy” – opanował się, poukładał wszystko w głowie i pojechał po pierwsze miejsce.  „Jechał jak natchniony  - widać, że kocha chłopak ten sport” – skomentował wyścig  jego tata Jurek. Efektem zwycięstwa w drugim wyścigu było podium na drugim stopniu finałowej V Rundy w Toruniu. W klasyfikacji generalnej zajął pierwsze miejsce uzyskując 211 punktów.

Mateusz osiągnął  wielki sukces zdobywając tytuł Mistrza Polski Pit Bike SM Stock 150 Junior - 2018. Trzeba tu również nadmienić, że był to debiut Mateusza w wyścigach motorowych w skali kraju. Wielka gala wręczenia nagród odbędzie się 07.12.2018 r.  w Toruniu.